Spravodajstvo

V roku 2020 sa očakáva viac ako 600 miliónov predaných zariadení s AMOLED displejmi. Ťahúňmi majú byť Xiaomi, Huawei a Oppo

Counterpoint odhaduje, že v roku 2020 môžeme očakávať zvýšenie predaja smartfónov s AMOLED technológiou, a to aj v smartfónoch s nižšou cenou.

Jeden z najnovších reportov od spoločnosti Counterpoint hovorí, že v roku 2020 by mali predaje smartfónov s AMOLED displejom presiahnuť viac ako 600 miliónov zariadení. V medziročnom porovnaní, spoločnosť tak predpokladá zvýšenie predajov o 46%.

Už aj v lacnejších zariadeniach

Spoločnosť sa domnieva, že AMOLED displeje zavítajú aj do kategórie lacnejších zariadení. V súčasnosti sú totiž primárne výsadou vlajkových zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spoločnosť Samsung zostala popredným dodávateľom smartfónov, ktorý v roku 2019 zaznamenal 45% z celkového predaja smartfónov AMOLED, nasledovali spoločnosti Apple so 16% podielom a OPPO s 11% podielom. Všetky vedúce značky v roku 2019 predstavili svoje vlajkové lode s panelmi AMOLED. Čínski hráči na čele s Huawei, OPPO, Vivo a Xiaomi prijali vo svojich portfóliách strednej triedy (300 – 500 dolárov)  OLED panely na odlíšenie svojich produktov. Toto je jeden z hlavných dôvodov rastu smartfónov s  AMOLED displejmi. Očakávame, že tieto značky v roku 2020 prinesú ešte viac smartfónov s AMOLED displejmi a to už pri cenovej úrovni okolo 200 dolárov. Spoločnosť Apple pravdepodobne v nasledujúcom cykle uvedenia nových smartfónov na trh pravdepodobne tiež rozšíri portfólio zariadení s OLED. Tieto faktory budú ďalej viesť k rastu smartphonov založených na AMOLED technológii v roku 2020.“ hovorí Jene Park, výskumníčka spoločnosti CounterPoint.

Nižšie si môžete pozrieť predpokladaný graf penetrácie displejov založených na AMOLED technológii v budúcom roku.

Penetracia amoled displejov 2020
Zdroj: CounterPoint

Tarun Pathak, pridružený riaditeľ spoločnosti, dodáva, že k prispeniu zvýšeniu predajov smartfónov s AMOLED technológiou má dôjsť aj v dôsledku inovácií v oblasti vývoja smartfónov, ktorými sú napríklad zmenšovanie hrán okolo displeja, zvyšovanie obnovovacej frekvencie displeja, menšie výrezy pre kameru, resp. umiestnenie kamery pod displej a podobne.

Vyberáte si nový smartfón? Toto sú hlavné rozdiely medzi LCD vs. OLED vs. AMOLED displejmi

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close