ANDROIDSpravodajstvo

V poradí druhá beta verzia nového Androidu Q je v obehu. Naše smartfóny dostanú do vienka nové funkcie

Po niekoľkých týždňoch od predstavenia prvej beta verzie nového Androidu Q sa do obehu dostáva aj jeho druhá „stabilná“ beta verzia, ktorá je už teraz dostupná pre smartfóny Google Pixel. Nová verzia operačného systému prináša ďalšie zaujímavé funkcie, ako napríklad četové hlavičky takmer zo všetkých četovacích aplikácií a upozornení, tak aj podporu skladacích smartfónov a eSIM karty na najnovších smartfón Pixel. 

Četové hlavičky nás budú „otravovať“ ešte viac

Klasické četové hlavičky pozná zrejme každý používateľ operačného systému Android. Vyskakovacie notifikačné bublinky žijú v Androide už niekoľko rokov, no doposiaľ boli využívané iba na posielanie notifikácií z Facebook Messengera. Najnovšia softvérová aktualizácia prichádza ale aj s podporou zobrazovania notifikácií, či četových okien z iných aplikácií. Možnosti nastavenia tejto funkcie zatiaľ známe nie sú, no je takmer isté, že novú funkciu si budú môcť nastaviť používatelia presne podľa svojho gusta. Vyskakovacie notifikačné bubliny pochopiteľne nesedia úplne všetkým používateľom a predpokladá sa, že práve na takýchto používateľov Google určite nezabudne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pixel Themes

Medzi ďalšie systémové novinky patrí aj nová aplikácia Pixel Themes, ktorú ale žiaľ zatiaľ nie je možné spustiť. Aplikácia bude v budúcnosti slúžiť na lepšie prispôsobenie si softvérového prostredia, teda najmä z vizuálneho hľadiska. V nastaveniach by sa tak mali objaviť možnosti zmeny systémového fontu, tvaru ikon, rýchlych nastavení, či farebných nastavení systému. Na sprístupnenie tejto funkcie si ale zrejme musíme počkať do ďalšej softvérovej aktualizácie.

Podpora skladacích smartfónov je na ceste

Na zozname noviniek sa nachádza aj aspoň čiastočná podpora skladacích smartfónov, ktoré sa dostanú na trh už v tomto roku. Prispôsobenie používateľského prostredia je aktuálne možné otestovať iba prostredníctvom oficiálneho Android Emulatoru. Ak sa do testovania pustíte, určite neočakávajte zázraky.

Podpora eSIM na najnovších Pixeloch

Poslednou zaujímavosťou novej beta verzie Androidu Q je podpora eSIM na najnovšej generácii smartfónov Google Pixel. Nová aktualizácia jednoducho odomkla eSIM čip nachádzajúci sa v zariadení, vďaka čomu sa môžu používatelia tešiť z používania dvoch SIM kariet naraz. Na Slovensku si však budú musieť používatelia najnovších Pixelov počkať na to, kým eSIM na týchto smartfónoch schvália aj jednotliví operátori.

Zdroj: AndroidDevelopers – GoogleBlog, úvodný obrázok (Youtube – XDA Developers)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close