ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

V Google Mapách prví používatelia začali hlásiť dostupnosť nového jazdného režimu, ktorý pripomína službu Android Auto

Jeho cieľom je v čo najväčšej miere znížiť rozptyľovanie vodiča počas šoférovania

Hoci je služba Android Auto dostupnou už dlhšiu dobu vo viacerých regiónoch sveta, tak v našom regióne bola uvoľnenou len nedávno. Ide o službu, ktorá dokáže nahradiť klasický systém auta za alternatívny, ktorý je prispôsobený používaniu chytrých smartfónov počas šoférovania.

Podobný režim bude dostupný aj v aplikácii Mapy

Medzičasom však spoločnosť Google, ktorá stojí za službou Android Auto, začala zjavne aktívne pracovať na novom podobnom režime pre aplikáciu Mapy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál gsmarena.com najnovšie upozorňuje na to, že Google začal s integráciou nového jazdného režimu pre aplikáciu Mapy. Ide konkrétne o režim, ktorého cieľom je čo najmenej rozptyľovať vodiča počas jazdy a zároveň, aby ponúkol základné funkcie, ktoré počas šoférovania častokrát využívame za pomoci chytrých zariadení. Ide napríklad o ovládanie hudby, možnosť ovládania hovorov a podobne.

Google Mapy_rezim pripominajuci Android Auto
Zdroj: gsmarena.com

Portál ďalej uvádza, že dostupnosť nového režimu zatiaľ eviduje  naprieč používateľmi v USA. Rovnako dopĺňa, že hlavnú úlohu v tomto novom jazdnom režime zohráva hlasová asistentka, pomocou ktorej je možné ovládať jednotlivé funkcie. Ich ovládanie je však možné aj bez nej, za pomoci dotykovej obrazovky.

Portál ďalej píše, že tento nový režim sa používateľom automaticky zapína potom, ako aplikácia zaeviduje jazdu. Jednotlivé funkcie následne používatelia môžu využívať pomocou ikony štvorčekov v pravom spodnom rohu. Viď obrázky vyššie. Rovnako ako aj v službe Android Auto, tento režim umožňuje prijímať hovory, správy, notifikácie z aplikácií a podobne, s ktorými je možné interagovať pomocou hlasu.

Čo sa týka dostupnosti nového režimu v ostatných regiónoch sveta, tak aktuálne táto informácia nie je známou. Hneď ako budú dostupné ďalšie správy o tejto funkcionalite, tak vás budeme informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close