V Gmaile pribudla funkcia sledovania objednávok. Pozrite sa, kde ju zapnete. Dostupné je už aj pre Slovákov!

Ak často nakupujete na internete, prehľad sa dá stratiť veľmi jednoducho. Google naštastie predstavil funkciu, ktorá vám pomôže.

Google v novembri predstavil novú funkciu. Už je dostupná aj u nás!
Zdroj: PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Nakupovanie na internete už dnes nie je absolútne žiadnou novinkou. Stačí pár kliknutí a objednávka je na ceste ku nám, či už ide o dar pre blízkeho alebo inú drobnosť, ktorú sme si našli pre seba. Hoci vieme, že sa objednávka dostaví až k našim dverám, čakať na ňu nie je jednou z tých príjemných častí.

Potvrdenie objednávky, číslo objednávky a jej sledovanie, to všetko patrí do reality online nakupovania. Ak navštevujete internetové obchody pomerne často, určite ste si už všimli, že netreba veľa a vaša mailová schránka praská vo švíkoch pod náporom rôznych e-mailov súvisiacich s objednávkami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento problém si všimla aj spoločnosť Google, ktorá už v novembri predstavila funkciu, ktorá vám nákupy na internete sprehľadní. Každá objednávka, ktorá má aj sledovacie číslo zásielky pod sebou údaj o tom, kedy sa má tovar ku vám dostať. Odhadovaný čas doručenia sa vám zobrazí na vrchu individuálnych správ. K dispozícii budete mať rôzne užitočné informácie, okrem dátumu samotného doručenia sa vám zobrazí aj stav objednávky, teda či bola potvrdená, prijatá, odoslaná kuriérovi alebo čaká na doručenie ku vám domov.

Okrem toho Google zavádza aj štítky, ktoré vás oboznámia s tým, ak vám má balík prísť zajtra alebo v konkrétny deň. Spoločnosť Google túto funkciu predstavila v novembri 2022 a do niekoľkých týždňov fungovala naprieč Spojenými štátmi. Dobrou správou je, že dnes už funguje aj na Slovensku a môžete sa do nej prihlásiť aj vy.

Možnosť zapnúť funkciu by ste mali vidieť automaticky, po prihlásení sa do mailovej schránky. Ak sa vám nezobrazuje, žiadny problém. Kedykoľvek si ju môžete zapnúť alebo prípadne vypnúť cez nastavenia aplikácie.

Ako si zapnúť sledovanie zásielky?

Postup je jednoduchý. Otvorte si aplikáciu Gmail a v ľavom hornom rohu nájdete tlačidlo menu. Na spodku nájdete možnosť nastavenia. Ak máte prihlásených do účtu viac mailov, po kliknutí vám aplikácia dá možnosť vybrať si jeden, ktorému chcete nastavenia zmeniť. Vyberte si a po kliknutí naň vás aplikácia presunie do nastavení.

V tomto okne nájdeme možnosť, ktorú hľadáme a je ňou sledovanie zásielky.

Google v novembri predstavil novú funkciu. Už je dostupná aj u nás!
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak si túto možnosť zakliknete, Google bude s dopravcami zdieľať číslo vašej objednávky a informuje vás o tom, kedy vám kuriér alebo iná prepravná spoločnosť, balík doručí. Samozrejme, túto možnosť si viete rovnakým spôsobom kedykoľvek vypnúť.

Funkcia sledovania zásielky je mimoriadne užitočná hlavne v prípade, keď nakupujete na online obchodoch pomerne často. Vieme, že čím viac objednávok, tým je ťažšie mať prehľad v tom, kedy vám má niečo prísť. Tento problém sa našťastie rozhodol Google adresovať a veríme, že táto užitočná funkcia pomôže aj vám.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre