Už ste ich videli? Na YouTube sa môžete stretnúť s novým druhom reklám. Sú podľa Vás viac obťažujúcimi?

YouTube ponúka novú možnosť zobrazovania reklamy pre inzerentov

Youtube reklamy
Zdroj: Vosveteit.sk

Reklama je niečo, čo mnohí z nás nemajú radi, ale na druhej strane treba povedať, že vďaka nej sa nám dostáva obsah zo stránok a videí zadarmo. Server YouTube píše, že podľa štatistík, ktorými disponujú, tak približne 70% používateľov predtým, ako sa rozhodne k nakupovaniu online, tak využíva častokrát ich server ako zdroj informácií (napríklad recenzie smartfónov, notebookov, kozmetiky a podobne). To je aj jeden z dôvodov, prečo YouTube začal s novou možnosťou zobrazovania reklám.  Informuje o tom samotná spoločnosť prostredníctvom svojho blogu.

Ako môžete vidieť na videu, tak YouTube v prípade zobrazovania reklamy vo videách poskytuje inzerentom novú možnosť zobrazovanie produktov priamo pod prehrávaným videom. YouTube verí, že takto môže zvýšiť efektivitu reklám, a tak dopomôcť k zvýšeniu predajov

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

.

Spoločnosť ďalej uvádza, že implementácia reklamy je vcelku jednoduchou. Stačí zosynchronizovať Google Merchant Center (ide o rozhranie pre inzerentov) s videoreklamami.

„…Všetko, čo musíte urobiť, je synchronizácia informačného kanála služby Google Merchant Center s videoreklamami. Môžete tiež vizuálne rozšíriť tlačidlo s výzvou na akciu s najpredávanejšími produktmi, ktoré chcete prezentovať, a nasmerovať návštevnosť na stránky produktov, na ktorých vám záleží…“ Píše spoločnosť Google na svojich stránkach.

Nepôjde pritom len o klasické zobrazenie produktov, ale aj o možnosť vytvorenia rôznych kontaktných formulárov a podobných druhov reklamy. Spoločnosť píše, že pri testovaní tohto druhu reklamy pri spoločnosti Mos (ide o startup, ktorý pomáha študentom nájsť prostriedky na vysokú školu bez toho, aby sa zadlžili) zaznamenali až o 30% viac transakcií v porovnaní s „bežnou“ reklamou.

YouTube v závere dodáva, že:

„…dúfame, že vám tieto nové riešenia uľahčia hľadanie nových potenciálnych zákazníkov, zvyšovať webovú návštevnosť vrátane zvýšenie predajov…“

Ako hodnotíte tieto reklamy Vy, pozdávajú sa Vám? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre