Návody

Už sa vám stalo, že ste omylom odoslali e-mail? Ak áno, tak toto nastavenie v Gmaile neprehliadajte!

Určite sa vám niekedy stalo, že ste omylom odoslali e-mail, hoci ste ešte nechceli. Pomocou tohto nastavenia sa vám to v prostredí Gmail už nestane!

Určite to poznáte, píšete mail, plne sa sústredíte na jeho formu, skontrolujete si ho po sebe, ste spokojný a idete kliknúť na odoslať. No v poslednej sekunde si spomeniete, že ste zabudli priložiť prílohu, o ktorej ste tak básnili, ale kliknutie na tlačidlo Odoslať je už nezvratné.

Toto je jedna z chýb, ktoré sa stávajú pri odosielaní e-mailu, ktorým sa ale dá predísť. Jednoduché overenie vám môže zabrániť pred zbytočným odoslaním správy.

Pracovné prostredie Google je čím ďalej tým inteligentnejšie. Dokazujú to aj takéto miniatúrne vymoženosti ako je overenie pred odoslaním E-mailu. Ako si takéto jednoduché overenie zapnete sa dozviete v návode uvedenom nižšie.

Ako nastaviť overenie, či chcete odoslať mail?

  1. Otvorte “hamburgerové” menu, ktoré sa v Gmail aplikácii nachádza v ľavej hornej časti
  2. Následne otvorte sekciu Nastavenia
  3. V sekcii Nastavenia otvorte Všeobecné nastavenia
  4. Úplne na konci sa nachádza možnosť Pred odoslaním potvrdiť. Kliknutím na ňu ju zapnete

Po vykonaní týchto krokov sa vás Gmail pred odoslaním každého mailu opýta, či ste si istý, že chcete odoslať mail, čo môže zabrániť rôznym chybným odoslaniam. Je nutné dodať, že návod funguje nie len pre všetky Android smartfóny, ale taktiež aj pre tie od Applu.

V tejto sekcii nastavení potvrdenia akcií môžete zapnúť potvrdenie aj iných úkonov ako napríklad vymazanie mailu alebo jeho archivácia. Zapnutie týchto funkcií vám vie pomôcť najmä v prípadoch mylného kliknutia alebo posunutia prstom v prostredí aplikácie Gmail. Preto určite zvážte zapnutie aj týchto funkcií.

Pre správne fungovanie funkcie sa uistite, že máte aplikáciu Gmail aktualizovanú na jej najnovšiu verziu, aby ste predišli možným chybám v nastaveniach.

V dnešnej uponáhľanej dobe je potrebné niekedy spomaliť. Práve táto funkcia tomu má pomôcť a práve spomínané spomalenie vám môže paradoxne ušetriť čas, ktorý by ste strávili písaním ďalšieho mailu s už priloženými prílohami.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close