SpravodajstvoXiaomi

Už aj tento lacný Xiaomi smartfón získava nadstavbu MIUI 12.5! Ktoré modely ostáva aktualizovať?

MIUI 12.5 konečne prichádza i do jedného z najobľúbenejších smartfónov na trhu vôbec. Zdá sa, že ostáva aktualizovať už len dva modely!

Aktualizovaných modelov stále pribúda a konečne sa na zoznam s vysnívanou nadstavbou MIUI 12.5 dostal i lacný model z minulého roku. Pýtate sa, o ktorý smartfón sa jedná? No predsa o populárny Redmi 9! Majitelia tohto skvelého dostupného modelu sa konečne dočkali a to znamená len jediné. Ostáva aktualizovať už len posledné dva modely. Ako to teda bude pokračovať s aktualizáciami teraz? Pozrite sa spolu s nami na zhrnutie aktualizačného plánu spoločnosti, o ktorom nás informoval portál Xiaomiadictos.com.

Redmi 9 konečne získava svoju aktualizáciu na MIUI 12.5

Ak ste hrdým vlastníkom tohto veľmi populárneho smartfónu od Xiaomi, máte dôvod na radosť. Model totiž konečne získava aktualizáciu systému na MIUI 12.5 vo svojej európskej verzii. Tá je ako inak postavená na systéme Android 11. V smartfónoch ju môžeme nájsť pod názvom V12.5.1.0.RJCEUXM a jej veľkosť je len 741MB. Pre model s názvom Redmi 9 to však môže byť poslednou veľkou aktualizáciou systému, pretože nový Android 12 už nezíska a pravdepodobnosť pre získanie MIUI 13 je tiež nízka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako sme však vraveli, ide o veľmi populárny model, čomu nasvedčujú i predajné čísla. Zdá sa teda, že spoločnosť sa o tento model naozaj stará a i keď nadstavba pre tento smartfón neprináša prémiové funkcie, stále je to model, ktorý stojí za hriech.

Ktoré modely teda ešte ostáva aktualizovať?

Lacný Redmi 9 bol jedným z posledných troch modelov, ktoré ostávalo aktualizovať. Teraz nám na tomto zozname modelov čakajúcich na MIUI 12.5 ostala len dvojica smartfónov rovnako od dcérskej spoločnosti Xiaomi, Redmi. Paradoxne ide o modely strednej triedy i keď aktualizovaný Redmi 9 patrí do triedy nižšej.

Poslednými modelmi, ktoré svoju aktualizáciu na najnovšiu verziu MIUI nezískali, sú Redmi Note 9S a jeho lepšie vybavený súrodenec Redmi Note 9 Pro. Vyzerá to však, že Xiaomi tieto aktualizácie už dlho odkladať nebude, lebo sa momentálne snaží sústrediť na vylepšenú verziu nadstavby MIUI 12.5 Enhanced a v neposlednom rade i MIUI 13.

Zdá sa, že Xiaomi sa konečne rozhodlo ukončiť nekonečnú púť aktualizácií na „polovičnú dvanástku“ a prispieť k tomu, aby boli všetci spokojní. Máte vo svojom smartfóne túto verziu nadstavby konečne aj vy? Alebo stále čakáte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close