APLIKÁCIE A HRYWindows

UWP aplikácia asistentky Alexa od Amazonu bude na zariadeniach s Windowsom 10 dostupná už túto zimu

Zrejme väčšina z Vás vie, že Cortana nie je zrovna najlepšou a najinteligentnejšou digitálnou asistentkou na trhu. Vo viacerých aspektoch ju prekonávajú všetky ostatné asistentky, či už hovoríme o Siri, Alexe alebo Google asistentovi. Tento fakt si samozrejme pred niekoľkými mesiacmi uvedomil aj samotný Microsoft, ktorý po dlhšom rozhodovaní zvážil implementáciu konkurenčnej asistentky od Amazonu. Tá už v dnešnej dobe podporuje aj zariadenia s operačným systémom Windows 10 a je bežnou súčasťou počítačov od OEM partnerov Microsoftu, ktorí ju na mnoho zariadení inštalujú už dopredu. Čo ale používatelia, ktorí nemajú Alexu v počítači predinštalovanú? Microsoft spoločne s Amazonom podľa najnovších informácií pracuje na vyriešení tohto problému.

Informácie unikli priamo od jedného z OEM partnerov

Informácie o pripravovanej UWP aplikácií digitálnej asistentky Alexa poskytol jeden z OEM partnerov Trekstor. Ten tímu redaktorov z portálu WindowsUnited.de na konferencii IFA 2018 prezradil, že aplikácia Alexa pre zariadenia s operačným systémom Windows 10 bude dostupná ešte pred koncom tohto roka. Redaktori taktiež od OEM partnera vyzistili, že Amazon nemá v úmysle nahradiť digitálnu asistentku od Microsoftu. Práve naopak. V skutočnosti sa snaží o väčšiu integráciu medzi Alexou a Cortanou na počítačoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Obrovská výhoda pre tisíce používateľov

Bežný majiteľ počítaču s operačným systémom Windows 10 sa nad touto novinkou zrejme nepozastaví, no majitelia zariadení s Alexou táto informácia určite poteší. Vďaka UWP aplikácií bude Alexa dostupná na všetkých zariadeniach s Windowsom 10 aj s jeho S verziou. Vďaka väčšej integrácií bude Alexa ešte o čosi silnejšia a schopnejšia ako kedykoľvek predtým.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close