SamsungSpravodajstvo

Uvidíme nový typ skladateľného smartfónu v tomto roku? Samsung má v rukáve ESO, hovorí známy leaker informácií

Skladateľné smartfóny sú medzi ľuďmi stále populárnejšími zariadeniami. Treba však uviesť, že sú ako na jedno kopyto.

Skladateľné smartfóny sú medzi používateľmi čoraz populárnejšie, ukazujú čísla. Analytici odhadujú, že zatiaľ čo v minulom roku ich bolo celosvetovo predaných okolo 10 miliónov, tak v roku 2026, ich bude predaných už 64 miliónov.

V súčasnosti najväčším priekopníkom v tejto oblasti je bezpochyby kórejský Samsung. Ten priniesol smartfóny Z Flip a Galaxy Fold, ktoré určujú trendy. Hoci aj ďalší výrobcovia smartfónov predstavili skladateľné zariadenia, tak aj napriek tomu, fungujú na podobných princípoch. Zdá sa však, že čoskoro by sme sa mohli dočkať nového typu zariadenia tohto druhu, píše portál GSMArena.com odvolávajúc sa na známeho leakera informácií.

Tento rok prinesie smartfón s rolovateľným displejom

Známy leaker informácií vystupujúci pod prezývkou Ice Universe hovorí, že v tomto roku okrem zariadení z produktových rád Z Fold a Z Flip, uvidíme aj ďalší model telefónu patriaci medzi skladateľné zariadenia. Konkrétne hovorí o rozťahovateľnom telefóne z dielne Samsungu.

Leaker informácií rovnako prezradil, že tento model telefónu bude poháňaný procesorom Snapdragon 8 Gen 1+. Ďalej uvádza, že kódové označenie zariadenia je Diamond a pôjde o obdobné zariadenia, ako koncept rozťahovateľného zariadenia Oppo X 2021. Portál rovnako poukazuje aj na fotografiu, ktorá podľa všetkého zachytáva pripravovaný model smartfónu.

rolovatelny displej smartfon samsungu
Zdroj: Via gsmarena.com

Pokiaľ ide o rozťahovateľný telefón, Samsung Display je schopný vyrábať flexibilné panely, ale stále zostáva veľa výziev, ktoré musí ešte zvládnuť, takže sa bude pravdepodobne vyrábať vo veľmi obmedzených počtoch. Len pre pripomenutie, prototyp telefónu Oppo sme videli prvýkrát jeden a pol roka dozadu a do dnešného dňa sme nevideli komerčne dostupný produkt.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close