SpravodajstvoXiaomi

USA vs. Xiaomi: Poznáme výsledok, či sa Xiaomi bude musieť trápiť so sankciami!

Blacklist zo strany USA by znamenal značné oslabenie spoločnosti Xiaomi, teraz však poznáme výsledok súdu a vieme, ako bude Xiaomi pokračovať!

Pred dvoma dňami sme vás informovali o možnom pozastavení sankcií zo strany USA voči Xiaomi. Xiaomi bolo na blacklist USA pridané len chvíľu pred koncom mandátu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa spolu s ďalšími 8 spoločnostiami, no Xiaomi sa voči sankciám ohradilo. O výsledku súdu pre oslobodenie Xiaomi z blacklistu informoval portál Bloomberg.com.

Sloboda pre Xiaomi

Súd, ktorý prebehol v piatok večer má svoj výsledok. Rudolph Corntreras, federálny sudca Washingtonu zastavil americké ministerstvo obrany pred začatím sankcií voči Xiaomi. Na stranu Xiaomi sa postavil po tom, ako Xiaomi nazvalo svoje zaradenie na americký blacklist svojvoľným a rozmarným krokom. Xiaomi tiež argumentovalo, že im nebolo umožnené právo na riadny proces a akúkoľvek obhajobu. Pre Xiaomi je to však len čiastočná výhra, sankcie boli pozastavené, jednoduchým krokom ich však bude možné znovu uviezť do platnosti. Spoločnosť má i tak dôvod na radosť, pretože žiadne z pôvodných sankcií nakoniec neprídu do platnosti. Ministerstvo obrany USA sa zatiaľ k rozsudku ešte nevyjadrilo a odvolanie proti rozsudku tiež nebolo podané.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Federálny sudca vo Washingtone zablokoval ministerstvu obrany obmedzenie investícií USA do čínskeho výrobcu smartfónov Xiaomi Corp.“ píše Bloomberg.

Dôvod pre blacklist

Pridanie spoločnosti na americký blacklist mnohých šokovalo najmä preto, že nebolo riadne objasnené, prečo by Xiaomi malo byť na čiernej listine. Pôvodným vyjadrením Donalda Trumpa bolo, že Xiaomi spolupracuje s čínskou armádou a je teda hrozbou pre Spojené Štáty Americké. Toto tvrdenie bolo len nedávno vyvrátené oficiálnym vyjadrením ministerstva obrany USA. Dôvodom mal byť Lei Jun a jeho ocenenie z roku 2019. O podrobnostiach sme vás už informovali v tomto článku.

Sankcie zo strany USA mali spôsobiť, že by Xiaomi prišlo o svojich amerických investorov ešte v novembri tohto roku a postupne by to smerovalo k úplnému zákazu spolupráce s USA. Vďaka tomuto súdu boli však všetky sankcie odvolané a Xiaomi by nateraz nemalo mať s blacklistom nič spoločné. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, no už teraz máme určitý dôvod na radosť.

A čo vy, vlastníte smartfón či smart zariadenie od Xiaomi? Pochváľte sa nám v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close