SpravodajstvoXiaomi

Unikol vzhľad nadstavby MIUI 13: Predstavenie novej nadstavby má prebehnúť v blízkej dobe. Páči sa vám?

MIUI 13 odhaľuje svoj dizajn, ktorý prinesie elegantný minimalistický vzhľad i nové widgety. Pozrite sa na snímky obrazovky smartfónu.

Nadstavba MIUI 13 mala byť vrcholom spoločnosti Xiaomi pre tento rok. Novú „trinástku“ si mali užívať majitelia smartfónov predstavených v posledných dvoch rokoch, no namiesto nej sme sa dočkali len upravenej „dvanástky“. Hneď na začiatku roka debutovala nadstavba MIUI 12.5, ktorá sa stále nenachádza na všetkých plánovaných modeloch.  A počas predstavovania skvelého Xiaomi MIX 4 so selfie kamerou pod displejom sme sa dočkali i jej vylepšenej nadstavby s názvom MIUI 12.5 Enhanced. Najnovšie však unikli na verejnosť snímky pripravovanej nadstavby s číslom trinásť, ktorá má mať svoju premiéru koncom tohto roka.

Nové widgety a minimalistické rozhranie

O widgetoch v nadstavbe MIUI 13 sme už boli informovaní. No portál Xiaomiadictos.com nám teraz prináša nový, svieži vzhľad nadstavby, ktorý v mnohom kopíruje iOS od Apple. Tým sa však spoločnosť netají a dobre vieme, že práve jablčná spoločnosť je pre Xiaomi inšpiráciou. Na ploche tak po novom môžeme mať rôzne skratky, ktoré nám uľahčia používanie smartfónu a všetko budeme mať „naservírované“ priamo na domovskej obrazovke.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 13
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Zmenami si prejdú i ikony aplikácií, ktoré budú mať trochu jednoduchší vzhľad. Jediné, čo však ostáva bez zmeny, je notifikačný riadok spolu s jeho ikonami. Tento riadok si však prechádza zmenami skoro v každej verzii MIUI, nateraz to teda Xiaomi odpustíme. Nadstavba MIUI 13 je totiž elegantná a jednoduchá.

Predstavenie a kompatibilné modely

Keďže tento rok patril „polovičnej“ verzii nadstavby a jej vylepšenej verzii, tak očakávame, že nová nadstavba s názvom MIUI 13 príde koncom tohto roka. Malo by tak byť približne rok od odhalenia verzie MIUI 12.5, no povráva sa i o neskoršom dátume. Snímky rozhrania však poukazujú na to, že by sme už dlho čakať nemali.

A ako sme už spomínali, medzi kompatibilné modely by mali patriť zariadenia nie viac ako dve generácie staré. Nevieme však, ako to nakoniec spoločnosť vyrieši, keďže do platnosti vstúpi nová aktualizačná politika pre systém Android, s ktorým by sme sa mohli dočkať i viac verzii nadstavby MIUI.

Čo poviete, páči sa vám dizajn novej nadstavby MIUI 13? A bude váš smartfón kompatibilný? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close