SpravodajstvoXiaomi

Unikla cena pripravovaného Poco F4: Xiaomi nás však takouto cenovkou určite nepoteší!

Model Poco F4 príde s cenou vyššou, ako sme očakávali. Nárast ceny oproti predchádzajúcej generácii modelu bude viditeľný.

Nové modely od spoločnosti Poco sú už za rohom a tak ako každý rok sa ku nám chystá i nová generácia série Poco F. Model Poco F4 bude však už tradične bude vychádzať zo série Redmi K, tentokrát pôjde o čínsky model Redmi K50. A keďže sa predstavenie tejto čínskej série blíži, my už pomaly poznáme i výbavu niektorých modelov. Najnovšie však ku nám unikla i cena týchto modelov. A i napriek tomu, že pôjde o špičkovo vybavené smartfóny, podľa portálu Xiaomiadictos.com bude cena na pomery smartfónov od Poco celkom vysoká. Koľko si teda máme na kúpu nového Poco F4 odložiť? Pozrieme sa na to teraz spoločne.

Čínske ceny budú prijateľné

Keď sa pozrieme na pôvodné modely série Redmi K, základný model Redmi K50 ku nám príde s čipsetom Snapdragon 870 rovnako, ako minuloročný model. Práve tento smartfón má byť nástupcom minuloročného Poco F3. Na globálnom trhu sa objaví pod označením Poco F4 a jeho cena v Číne bude štartovať na úrovni približne 275€. Táto cena sa nám možno nezdá vysoká, naopak je veľmi lákavá. No ako to bude vyzerať s cenou v Európe sa pozrieme neskôr.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na trh sa totiž chystá i model Redmi K50 Pro, ktorý získa čipset MediaTek Dimensity 8000 a jeho cena bude štartovať na úrovni 370€. Do tretice základných modelov sa pridá i Redmi K50 Pro+. Ten model príde s čipsetom MediaTek Dimensity 9000 a cena bude ešte vyššie. Za základnú pamäťovú konfiguráciu si Xiaomi v Číne vypýta približne 455€. Xiaomi si pre nás však chystá i herný Redmi K50 Gaming so Snapdragonom 8 Gen 1 a cenou na úrovni 480€.

Globálne ceny smartfónov však nebudú také prijateľné

Ako sme už v úvode spomínali, cena smartfónov z radu Poco F4 bude vyššie, ako tomu bolo minulý rok. Na tom však nie je nič zvláštne, Xiaomi nám chce priniesť lepšiu výbavu, ktorá jednoducho stojí viac. Nárast však nebude veľmi priaznivý. Model Poco F3 sme totiž tento rok vedeli zohnať za cenu približne 300€. No keď si k základnej čínskej cene modelu Poco F4, teda Redmi K50 prirátame prepravu, daň a rôzne iné poplatky, vyšplháme sa pomaly na úroveň až 400€. A práve toto bude zrejme cenovka, ktorá bude základom pre model Poco F4.

Očakávame, že sa na našom trhu objaví i viacero modelov zo série. Pravdepodobne sa však budú skrývať pod materským Xiaomi. A keďže cena modelu Poco F4 bude začínať na úrovni 400€, ďalšie modely budú ešte drahšie. Ak si teda plánujete tento rok kupovať nový model, mali by ste si odložiť vyššiu čiastku. Nové modely totiž budú nakoniec drahšie, ako sme pôvodne očakávali.

Plánujete si kúpiť model z radu Redmi K50? A neodradí vás od kúpy vyššia cena smartfónov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close