Umelá inteligencia zmení váš Android smartfón na nepoznanie: Aké funkcie môžeme očakávať v blízkej budúcnosti?

Spoločnosť Google plánuje rozširovať spojenie umelej inteligencie a operačného systému Android. Toto môžeme očakávať.

Android smartfon_titulka
Zdroj: rafapress / shutterstock.com

Spoločnosť Google je jedným z lídrov v oblasti AI, so svojim modelom Gemini. Tento model sa dostáva do rôznych aplikácií a služieb Google, napríklad do vyhľadávania alebo sa stane súčasťou Android operačného systému.  

Integrácia umelej inteligencie s kľúčovými službami a systémami Googlu umožní užívateľom interagovať s AI modelom úplne novými spôsobmi, informuje spoločnosť. Pozrime sa, aké AI funkcie plánuje Google implementovať do svojich zariadení.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zakrúžkuj pre vyhľadávanie (Circle to Search)

Android zariadenia ponúkajú funkciu zakrúžkovania pre vyhľadávanie. Táto funkcia vám dovoľuje zakrúžkovať čokoľvek vidíte na obrazovke a nechať si to vyhľadať pomocou umelej inteligencie.  

Túto funkciu môžete využiť napríklad na preklad zahraničného textu alebo si môžete zakrúžkovať komplikovaný príklad, ktorý vám umelá inteligencia pomôže vyriešiť. Ako píše spoločnosť Google, ide o pokročilé funkcie, ktoré umelá inteligencia získava od dnešného dňa. Google funkciu bude v budúcnosti rozširovať a v nasledujúcich mesiacoch by mala vedieť vyriešiť ešte komplexnejšie problémy. 

Zakrúžkovať pre vyhľadávanie momentálne funguje na viac ako 100-miliónoch zariadení a postupne sa bude dostávať na ďalšie a ďalšie zariadenia.  

Google Vyhladavanie funkciu Circle to Search na Androide ako pouzit_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Gemini lepšie pochopí kontext  

Umelá inteligencia Gemini sa už dnes radí medzi najlepšie AI modely na trhu, no spoločnosť Google ju chce ešte viac vylepšiť. Gemini na Androide bude ešte lepšia pri chápaní kontextu a toho, čo vidíte na obrazovke alebo akú aplikáciu používate.  

Táto funkcia zatiaľ ešte nie je dostupná, no už čoskoro budete môcť zapnúť rozhranie Gemini aj v používanej aplikácii. Môžete napríklad jednoduchšie vložiť AI generovaný obrázok do Gmailu alebo zistiť viac informácií o videu, ktoré práve pozeráte na YouTube.  

Vylepšenia Gemini Nano 

Gemini Nano je prvý AI model, ktorý bude fungovať v súlade s operačným systémom Android. Neskôr počas roka spoločnosť Google uvoľní model na zariadenia Pixel a neskôr príde aj na ďalšie zariadenia. Najnovšia verzia Gemini Nano obsahuje aj multimodalitu. Znamená to, že umelá inteligencia okrem textu porozumie aj hovorenej reči, videám alebo zvukom.  

Lepšie upozornenia proti podvodným hovorom 

Podvodné telefonáty nie sú ničím novým. Už dnes ponúkajú Android smartfóny varovanie pred potenciálnymi podvodnými hovormi. Ak vám volá pochybné číslo, mobil vás informuje o tom, že pravdepodobne ide o podvodný hovor. S umelou inteligenciou však môžete dostávať varovania aj počas hovorov.  

Aké AI funkcie prinesie Google do Android smartfónov?
Zdroj: Google

Umelá inteligencia počúva a v reálnom čase vás varuje, ak vám falošný bankár povie, aby ste niekde presunuli peniaze alebo vás požiada o súkromné informácie. Po upozornení zároveň získate možnosť hovor prerušiť.  

Spoločnosť Google len začína s implementáciou AI do svojich smartfónov. Už v nadchádzajúcich mesiacoch by sme mohli na našich zariadeniach vidieť nové funkcie, ktoré nám uľahčia prácu s mobilným telefónom.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre