NávodyXiaomi

Uľahčite si prácu na vašom Xiaomi a nastavte si otvorenie kamery už z uzamknutej obrazovky!

Dostaňte sa k aplikácii vašej kamery na Xiaomi smartfóne len jediným klepnutím. Aktivujte ju vďaka poklepaniu na tlačidlo hlasnosti.

Nadstavba MIUI je veľmi flexibilnou úpravou operačného systému Android a častokrát je veľmi jednoduché upraviť si ju podľa seba. Už len vďaka úpravám používateľského prostredia, skvelým funkciám a rôznym skratkám sa radí medzi jednu z najpopulárnejších úprav systému Android. Xiaomi smartfóny sa aj vďaka tejto nadstavbe šplhajú na vrcholy rebríčkov obľúbenosti a my sa dnes spolu pozrieme na jednu z najjednoduchších úprav nadstavby, aby ste sa k otvoreniu aplikácie kamery dostali už jednoduchým krokom pri uzamknutej obrazovke. Ako sa však k tomu dostaneme? Budeme sa musieť trochu „pohrabať“ v nastaveniach smartfónu!

Dostaňte sa k aplikácii kamery len jednoduchým klepnutím

Poznáte tú situáciu, kedy potrebujete rýchlo zachytiť nejaký moment, no otvoriť kameru vám trvá večnosť? Potrebujete odomknúť svoj smartfón, nájsť aplikáciu kamery a čo si budeme klamať, ešte chvíľu trvá, kým sa aplikácia „preberie“ a my si ju môžeme nastaviť podľa seba. Celý tento proces nie je úplne ideálny pre zachytávanie momentiek. To všetko sa dá spraviť oveľa jednoduchšie vďaka nastaveniu skratky pre prístup ku kamere. Ako však na to?

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Vyberte možnosť Aktívny displej a Zamknutá obrazovka (prípadne len Zamknutá obrazovka)
  • Aktivujte funkciu Spustiť Fotoaparát

Aké máme možnosti pre spustenie fotoaparátu?

Spustiť kameru na našom smartfóne môžeme viacerými spôsobmi. Jedným z nich je teda klasické spustenie fotoaparátu prostredníctvom ikony aplikácie na našej domovskej obrazovke. Táto akcia si však vyžaduje odomknúť smartfón, čo sme už vyššie spomínali, že je pomerne zdĺhavé. Druhou možnosťou nám teda ostáva dvojité stlačenie tlačidla hlasitosti vďaka postupu v našom návode. Táto akcia je pravdepodobne najrýchlejšou alternatívou a nebudete sa pri nej zbytočne zdržovať.

Poslednou možnosťou nám však ostáva využitie skratky uzamknutej obrazovky v pravom dolnom rohu. Tam sa pri určitých motívoch vrátane toho základného nachádza ikona kamery, ktorú jednoducho potiahnete do stredu displeja a kamera sa vám spustí. Postupov pre aktiváciu kamery v našom Xiaomi smartfóne je viacero a je len na nás, ktorý si vyberieme.

Poznáte ešte nejaké iné skvelé skratky vo vašom Xiaomi smartfóne? A poznali ste konkrétne túto pre fotoaparát? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close