Ukrajina žiada, aby Paypal prestal poskytovať svoje služby naprieč Ruskom

Ukrajina volá po väčšej izolácii Ruska. Žiada prevádzkovateľov služieb Paypal a Viber, aby v Rusku prestali poskytovať finančné služby.

Vypnutie Paypalu_Rusko_ziadost od Ukrajina
Zdroj: Paypal logo, koláž Vosveteit.sk

Agresia Ruska naprieč Ukrajinou stále pokračuje. Hoci svet podporuje Ukrajinu, tak fyzickou silou doposiaľ do prebiehajúceho konfliktu nevstúpil. Dôvodom sú najmä obavy z potenciálnej reakcie Ruska, ako by sa zachovalo. To je aj jeden z dôvodov, prečo sa svetové veľmoci vrátane Európskej únie rozhodli radšej zakročiť materiálnou podporou Ukrajiny, a zároveň sa rozhodli uvaliť sankcie na Rusko.

Len niekoľko hodín dozadu, európski lídri spolu s ďalšími partnermi ohlásili, že odrežú časť ruských bánk od platobného systému SWIFT. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o globálny systém, prostredníctvom ktorého dochádza k elektronickej výmene správ a finančných transakcií medzi bankami a ďalšími finančnými inštitúciami. Cieľom je zabezpečiť, aby tieto banky boli odpojené od medzinárodného finančného systému, čo poškodí ich schopnosť pôsobiť globálne. Inými slovami, Rusko chcú odrezať od možnosti financovania vojny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ukrajina volá po väčšej izolácii Ruska

Najnovšie Mykhailo Fedorov, podpredseda vlády Ukrajiny a minister pre digitálnu transformáciu, žiada platformy Paypal a Viber, aby urobili obdobný krok, ako svetoví lídri. Ako píše Fedorov v liste adresovanom obom spoločnostiam, tak žiada, aby spoločnosti vypli svoje finančné služby pre ruských občanov.

„Neustále pracujeme na ďalšej izolácii agresora! Kontaktoval som generálneho riaditeľa spoločnosti Rakuten (@Viber) a @PayPal, aby zablokovali ich služby v Rusku. Mladí a mysliaci Rusi, mali by ste zobudiť!“ píše Fedorov v statuse publikovanom nižšie.

Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o platformy ktoré umožňujú odosielať alebo prijímať online platby. Rovnako treba uviesť, že tieto služby sú nesmierne populárne a to najmä medzi mladými ľuďmi. Ako v závere listu Fedorov píše, tak cieľom tohto kroku je, aby dal do pozornosti mladých ľudí, aby sa proaktívne postavili voči agresii Ruska.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre