APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Udržujte svoj smartfón v TOP stave vďaka týmto aplikáciám, ktoré sa o to postarajú za vás!

Vyčistiť svoj smartfón nemusí byť jednoduchou záležitosťou. Využite k tomu niektorú z týchto aplikácií, ktoré vám s tým pomôžu.

Čistenie smartfónu nie je jednoduchou, no ani príjemnou činnosťou. Aj napriek tomu to musíme občas vykonať všetci, najmä ak chceme, aby bol náš smartfón v TOP kondícii. Keď však spomenieme, že nejde o jednoduchú činnosť, musíme poznamenať, že nie vždy sa čistenie zariadenia vykoná tak, ako by sme si to želali. Niektoré aplikácie totiž sľubujú kompletné vyčistenie zariadenia a pritom nášmu telefónu dokážu len priťažiť. My vám teraz vďaka portálu makeuseof.com prinášame prehľad aplikácií, ktoré vaše zariadenie skutočne vyčistia a vy sa tak nebudete musieť trápiť s jeho zlou kondíciou. A veríme, že sa niektorou z nich inšpirujete do budúcna aj vy.

Nie každá aplikácia musí váš smartfón aj poriadne vyčistiť

Ako sme už uviedli, niektoré aplikácie nám vedia nasľubovať špičkovú údržbu nášho zariadenia, no ich jedinou úlohou je zaberať miesto. Takéto appky dokážu mať veľkosť desiatok megabajtov, pričom v sebe obsahujú množstvo reklám, vyťažujú našu pamäť RAM a náš smartfón tak dostáva riadne zabrať. Tieto aplikácie fungujú na princípe uzatvorenia procesov na pozadí a taktiež premazania pamäte RAM. V konečnom dôsledku si však náš telefón musí tieto procesy opäť všetky pootvárať, takže vlastne o údržbe nemôžeme ani rozprávať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nie každá aplikácia však funguje na takomto princípe. Niektoré alternatívy totiž skutočne ponúkajú možnosť odstrániť nepotrebné súbory z interného úložiska. Dokážu sa tiež postarať aj o pamäť RAM a nehrozí nám pri nich, že by náš smartfón dostal malvér. Menej bezpečné alternatívy totiž dokážu náš telefón ešte infikovať nežiadaným softvérom, ktorý nám nakoniec ešte môže škodiť. Prehľad takýchto aplikácií vám teraz prinášame my, aby ste sa o svoj model mohli s pokojom na duši postarať.

Tieto aplikácie by ste mali vyskúšať

Ak už trváte na tom, že sa chcete o svoj model dobre postarať a udržať ho v TOP stave, mali by ste myslieť na to, akú aplikáciu použijete. V takomto prípade vám odporúčame niektorú z aplikácií, ktoré sa voľne nachádzajú v Obchode Play, no častokrát na ne ani nenarazíme. Nižšie sa teda môžete pozrieť na náš prehľad, ktorý vás môže inšpirovať k tomu, aby ste svoj smartfón udržali v dobrej kondícii.

  • Files od Googlu – aplikácia od Googlu nám môže pomôcť s odstránením duplikátnych súborov, zálohovaných súborov či nepoužívaných aplikácií
  • Droid Optimizer – jednoduchá aplikácia od vývojára Ashampoo, ktorá ponúka systém bodového hodnotenia stavu smartfónu
  • Ccleaner – multifunkčná aplikácia, ktorej hlavnou úlohou je odstrániť cache aplikácií, prázdne priečinky a rôzne nepotrebné súbory
  • All-In-One Toolbox – hlavnou úlohou aplikácie je odstrániť systémové cache a zatvoriť aplikácie bežiace na pozadí, rovnako ponúka aj možnosť šetrenia batérie
  • SD Maid – jednoduchá a intuitívna aplikácia, ktorá sa dokáže postarať o vyhľadanie nepotrebných súborov a ich odstránenie
  • Norton Clean – aplikácia, ktorú vlastní Norton Antivirus a vytvára akési spojenie medzi Files od Googlu a Ccleaner

Upozorňujeme, že nie všetky aplikácie musia byť dostupné pre všetky vaše zariadenia. Niektoré aplikácie sú totiž určené len pre konkrétne modely, a preto sa môže stať, že ich nebudete vedieť využiť. Veríme však, že sa naším výberom inšpirujete a prečistíte svoj smartfón tak, ako sa to má.

Čistíte pravidelne svoj smartfón? Alebo ho nečistíte vôbec? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close