NávodyXiaomi

Udržte svoj Xiaomi smartfón ako nový vďaka týmto tipom: Koľko z nich využívate vy?

Váš Xiaomi smartfón môže byť v dobrej kondícii i po niekoľkých mesiacoch. Nasledujte tieto tipy a radujte sa z jeho dobrého stavu.

Smartfóny dnes nie sú len lacnými hračkami a všetci sa snažíme udržať ich v top stave po čo najdlhšiu dobu. Ani starostlivosť o tieto zariadenia však nie je úplne jednoduchá a ak nechceme po pár mesiacoch sledovať, ako náš smartfón znižuje svoj výkon či iné funkcie, mali by sme sa posnažiť zachovať ho ako nový. Ako však toto môžeme dosiahnuť? Spoločne sa teraz pozrieme na niekoľko tipov, ako udržať náš Xiaomi smartfón v čo najlepšej kondícii i niekoľko mesiacov či rokov po jeho kúpe. Tieto tipy pre nás pripravil portál Xiaomiadictos.com.

Vyčistite svoj reproduktor a zabráňte tak nečistotám v narušovaní vášho zvuku

Jednou z najlepších funkcií Xiaomi, Redmi i Poco smartfónov je funkcia čistenia reproduktora. Nadstavba MIUI túto funkciu ponúka pre množstvo smartfónov i keď je pravda, že ju nenájdeme vo všetkých. Napriek tomu je skvelým spôsobom, ako svoj reproduktor raz za čas vyčistiť a zachovať si tak kvalitný zvuk i po nejakej dobe. Ako sa teda k tejto možnosti dostať?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Klepnite na Ďalšie nastavenia
  • Vyberte možnosť Vyčistite reproduktor

V prípade, ak funkciu nemáte dostupnú, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti aplikáciu, prostredníctvom ktorej môžete vo vašom Xiaomi aktivovať  aktivovať nedostupné funkcie.

Používajte kvalitný kryt smartfónu

Len sa priznajte, kúpili by ste si kryt smartfónu aj sami? Alebo využívate len tie, ktoré sú v balení? Mnohí používatelia by si obal smartfónu ani len nekúpili. Investícia do správneho krytu sa však určite vyplatí a ocení to i vaše Xiaomi. A ak už neplánujete investovať do vysokokvalitných obalov, pamätajte, že vždy je lepšie nejakú ochranu proti škrabancom či pádom mať, ako nemať vôbec žiadnu.

Používajte kvalitné nabíjačky a nie zbytočne rýchle

Najlepším adaptérom pre smartfón je ten, ktorý nájdeme v balení. I tak sa však občas stane, že musíme naše zariadenie jednoducho nabiť iným adaptérom, prípadne si kúpiť nejaký iný napríklad pre poškodenie toho pôvodného. Pamätajte však, že najlepšie je nabíjať zariadenie originálnou nabíjačkou a nepoužívať zbytočne rýchlonabíjačky, ktoré náš smartfón ani nepodporuje. A nie, váš smartfón sa vám nenabije rýchlejšie 55W nabíjačkou ak podporuje len 33W nabíjanie.

Redmi Note 9_nabijacka
Zdroj: Vosveteit.sk

Kontrolujte si i teplotu batérie

V našom smartfóne sa vďaka aplikácii Zabezpečenie vieme dostať i ku kontrole teploty batérie. Vďaka tomu vieme, či sa nám náhodou naše Xiaomi neprehrieva, prípadne nie je príliš podchladené. Pri dlhodobom vystavovaní batérie extrémnym teplotám totiž prichádza k jej rýchlejšej degradácii. A výmenu batérie by sme predsa len neradi riešili.

Sťahujte si aplikácie len z oficiálneho obchodu

Aplikácie tretích strán nie vždy pôsobia priaznivo na smartfón a jednoducho sa môže stať, že si do vášho Xiaomi prinesiete aj nejaký ten malvér. V ideálnom prípade by sme si mali inštalovať aplikácie len prostredníctvom oficiálneho obchodu, čo je u Xiaomi zariadení práve Obchod Play. Nevravíme, že všetky aplikácie v ňom sú úplne bezpečné. No i napriek tomu prechádzajú väčšou kontrolou, ako tie mimo tohto obchodu.

Čistite svoju pamäť RAM pravidelne

Za spomaleným smartfónom častokrát stojí zaplnená pamäť RAM, ktorá nezvláda robiť ďalšie úkony. Pre efektívne využívanie smartfónu tak svoju pamäť RAM čistite pravidelne, prípadne v čase, kedy sa vám váš Xiaomi zdá spomalený či zasekaný. Vaše zariadenie vám za to poďakuje a vy si ušetríte ďalšie starosti. Čistenie pamäte RAM je jednoduché a vďaka tomuto návodu ho zvládnete len jedným kliknutím.

Koľko z týchto tipov v skutočnosti využívate vy? A ako často meníte vaše Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close