SpravodajstvoXiaomi

Týchto 9 nových funkcií mieri do nadstavby MIUI 13: Na tieto všetky možnosti sa môžeme tešiť!

Nadstavba MIUI 13 bude nabitá novými funkciami a zmenami. Na tieto všetky zmeny sa môžeme tešiť, pozrite sa na ich prehľad.

Predstavenie nadstavby MIUI 13 je už za rohom. Všetci netrpezlivo čakáme na oficiálny dátum, kedy prvá verzia nadstavby vyjde na verejnosť a už teraz očakávame, že týmto osudným dátumom bude 16. december. Práve vtedy má prebehnúť predstavenie modelov z radu Xiaomi 12 počas veľkého štvorhodinového predstavovania a vôbec by sme sa nenahnevali, keby toto predstavovanie doplnila i nová verzia nadstavby MIUI. Vďaka beta verziám a komunite Xiaomiui však už dnes vieme povedať, aké skvelé nové funkcie novú verziu systému od Xiaomi doplnia. A teraz sa na prehľad tejto nadstavby pozrieme spolu.

Smart Toolbox

Funkcii zvanej Smart Toolbox sme sa venovali len pred nedávnom. Má ísť o akýsi dock s najčastejšie používanými aplikáciami prípadne aplikáciami podľa vášho výberu. K dispozícii vám bude kedykoľvek a nebudete musieť hľadať potrebné aplikácie. Jednoducho ich budete mať stále po ruke. Podobnú funkciu už dnes poznáme zo smartfónov od spoločnosti Samsung, no disponujú ňou i tablety z radu Mi Pad 5 od Xiaomi. Takto bude novinka vyzerať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Smart toolbox Xiaomi
Zdroj: Xiaomiui.net

Ukladanie nastavení kamery

Keď otvoríte aplikáciu pre fotografovanie vášho smartfónu, vždy sa nachádza v rovnakom defaultnom nastavení. V nadstavbe MIUI 13 tomu už má byť inak a aplikácia bude schopná zapamätať si váš posledný režim fotografovania i nastavenie kamery. A i keď sa táto funkcia môže zdať trochu zbytočnou, ušetrí nám určite množstvo času.

Kamera MIUI 13
Zdroj: Xiaomiui.net

Sledovanie objednávok

Tretia funkcia na ktorú sa dnes pozrieme zatiaľ nebude dostupná mimo Číny. To však nemení nič na fakte, že bude veľmi užitočná a neskôr sa môže objaviť i u nás. Vďaka nadstavbe MIUI 13 totiž budete schopný kontrolovať svoju objednávku a sledovať jej stav. Nie je však zatiaľ známe, či táto funkcia expanduje neskôr i ku nám do Európy.

I tejto funkcii nadstavby MIUI 13 sme sa venovali len pred nedávnom. Ukazovateľ teploty batérie v aplikácii Zabezpečenie si má prejsť menšou úpravou a zatiaľ čo nám dnes zobrazuje aktuálnu teplotu batérie, tieto hodnoty nám príliš nepovedia. Po novom nás však bude naše Xiaomi upozorňovať na teplotu batérie v troch stupňoch – chladná, normálna a horúca. A práve týmito troma slovami nás Xiaomi upovedomí o teplote našej batérie.

Xiaomi indikátor teploty batérie
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Záloha súborov a nastavení pri prechode na beta verziu a späť

Mnohých používateľov Xiaomi smartfónov od využívania beta verzie systému odradzoval práve fakt, že pri prechode by prišli o všetky svoje dáta. Museli ich tak manuálne zálohovať, čomu však v nadstavbe MIUI 13 bude koniec. Dáta i nastavenia sa tak pri prechode na beta verziu či vráteniu sa späť na stabilnú verziu systému automaticky zálohujú a následne obnovia.

Maskot asistenta

Opäť sa pozeráme na funkciu určenú primárne pre Čínu. V našich končinách totiž nevyužívame hlasového asistenta XiaoAI, ktorý získa po novom i podobu avatara. Ten bude vytvorený pomocou funkcie MiMoji, ktorú u nás taktiež nevyužívame. Je však pekné, ako Xiaomi prináša hlasového asistenta k životu a možno sa neskôr tieto funkcie dostanú i ku nám.

MiMoji XiaoAI MIUI 13
Zdroj: Xiaomiui.net

Spojenie aplikácie MIUI Health a Xiaomi Wear

Aplikácia MIUI Health nie je dostupná v globálnej verzii nadstavby MIUI. Nič to však nemení na fakte, že aplikáciu Xiaomi Wear môžeme denne využívať pre spájanie nositeľných zariadení s naším smartfónom. Tieto dve aplikácie sa majú vďaka nadstavbe MIUI 13 spojiť a očakávať môžeme nové funkcie aplikácie Xiaomi Health i na našo trhu.

MIUI Health aplikácia
Zdroj: Xiaomiui.net

Nové funkcie v galérii

Aplikáciu Galéria taktiež budú v nadstavbe MIUI 13 čakať mierne úpravy. Hlavnou zmenou však bude prítomnosť posuvníka s dátumom na pravej strane. Podobný môžeme dnes nájsť napríklad v aplikácii Fotky od spoločnosti Google a celkovo sa galéria v smartfónoch od Xiaomi bude podobať na túto alternatívu od amerického giganta. Nový vzhľad aplikácie si môžete pozrieť nižšie.

Galéria Xiaomi MIUI 13
Zdroj: Xiaomiui.net

Nové rozhranie aplikácie Motívy

Aplikáciu Motívy nikomu predstavovať určite nemusíme. I túto aplikáciu čakajú viaceré zmeny, keďže jej rozhranie je už mierne zastarané. Nemenilo sa počas niekoľkých verzií nadstavby a keďže MIUI 13 má priniesť viacero dizajnových zmien, konečne sme sa dočkali i zmeny pre aplikáciu Motívy.

MIUI 13 Motívy
Zdroj: Xiaomiui.net

Ktorá novinka najviac oslovila vás? A nájdete svoje zariadenie ešte na zozname kompatibilných smartfónov pre nadstavbu MIUI 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close