NávodyZariadenia

Týchto 5 nastavení vám uľahčí používanie vášho smartfónu: Nastavte si ich už teraz!

Koľko z týchto piatich nastavení a funkcií vášho smartfónu aktívne využívate? Uľahčite si nimi bežné používanie vášho zariadenia už teraz!

Dnešné smartfóny ponúkajú mnoho možností optimalizácie a nastavenie preferencií podľa seba. Niekto by možno povedal, že takéto množstvo nastavení dokáže byť príliš neprehľadné, pretože jeden nevie, čo všetko by si mal upraviť. A práve preto bežne prehliadame množstvo užitočných funkcií, ktoré by nám používanie nášho zariadenia vedeli v mnohom uľahčiť. A práve preto sa teraz pozrieme na výber toho najlepšieho, čo by ste vo svojom zariadení nemali určite prehliadať. Ako však informuje portál cnet.com, nie všetky funkcie musia byť dostupné na všetkých smartfónoch vzhľadom k úpravám od výrobcov či verzii systému Android.

Nastavenia pre lepšiu výdrž batérie

Tipov pre lepšiu výdrž batérie nikdy nie je dosť. Jednou z funkcií, ktoré dokážu batériu poriadne potrápiť, je automatický jas. Ak teda chceme, aby nám náš smartfón vydržal čo najdlhšie, nemali by sme sa ním zaoberať a najlepšie ho hneď vypnúť. Navyše sa odporúča mať jas nastavený na úroveň 50% a nižšie. Pri takejto úrovni jasu obmedzíte plytvaním energie vášho smartfónu a na škodu nie je ani využívanie rôznych úsporných režimov batérie, ktoré ponúka váš smartfón.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tmavý režim pre smartfóny s AMOLED či OLED displejom

Ak má váš smartfón AMOLED či OLED displej, tmavý režim je jedným z najlepších nastavení, aké nájdeme v našom zariadení. Ten taktiež dokáže ušetriť množstvo energie, keďže tieto displeje nezapínajú celý panel, ale využívajú len aktívne pixely. V takom prípade tmavý režim necháva váš smartfón pixely, na ktorých je tmavá téma zobrazená neaktívne a tým šetrí vašu batériu. V prípade IPS LCD displejov ide skôr o kozmetickú úpravu. Tak či onak vám však tmavý režim dobre poslúži.

Tmavý režim
Zdroj: Unsplash.com
(Szabo Viktor)

Nezahlcujte si vašu domovskú obrazovku zbytočnosťami

Z toho obrovského množstva aplikácií, ktoré do svojho smartfónu nainštalujeme, v skutočnosti využívame len pár. Najlepším riešením v tomto prípade, je aktivácia menu s ponukou aplikácií. Na ploche v tom prípade môžete mať len svoje obľúbené aplikácie. Ak však váš tento smartfón túto ponuku neumožňuje, k dispozícii je viacero launcherov, ktoré to ponúkajú. Navyše je v smartfóne možnosť upratať nepotrebné aplikácie do priečinkov. Takto si viete skryť nepotrebné aplikácie i bez potreby aktivácie ponuky aplikácií.

Launcher POCO
Launcher POCO
Developer: Xiaomi Inc.
Price: Free

Aktivujte si režim nerušiť

Ak potrebujete čas len sami pre seba a poriadne sa sústrediť, vyskúšajte režim nerušiť. Ide o jednu z najlepších súčastí nastavení vášho smartfónu, pretože a určitý čas eliminuje akékoľvek notifikácie a podľa nastavení vie dokonca i upozorniť volajúcich, že si práve neželáte byť rušený. Režim nerušiť je naozaj skvelým pomocníkom a určite by sme ho nemali prehliadať.

Ochráňte váš smartfón pred stratou a krádežou

Funkcia nájdenia strateného smartfónu je súčasťou zariadení s operačným systémom Android už veľmi dlhú dobu. Nezabudnite si túto funkciu aktivovať vo vašom smartfóne okamžite po jeho prvom nastavení, pretože sa vám môže neskôr naozaj hodiť. A lepšie aktivovať takúto funkciu skôr, ako neskôr ľutovať, no nie? Funkciu Nájsť môj smartfón nájdeme v nastaveniach a funguje na princípe lokalizovania poslednej polohy nášho smartfónu so zapnutým prístupom k internetu.

Ktoré funkcie a nastavenia využívate aj vy? A máte nejaké ďalšie skvelé tipy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close