Twitter obmedzuje obsah, ktorý môžete v rámci siete zdieľať: Dajte si pozor, inak vás môžu zablokovať!

V rámci siete Twitter si budete musieť dávať pozor na to, čo vlastne uverejňujete. Sociálna sieť obmedzuje šírenie nenávistného obsahu.

Twitter_titulka
Zdroj: unsplash.com (Brett Jordan)

Sociálna sieť Twitter sa dostala do povedomia mnohých používateľov pomerne kontroverzným spôsobom. Zatiaľ čo pred niekoľkými mesiacmi totiž slúžila pre šírenie krátkych, no výstižných správ medzi rôznymi komunitami, tak po jej odkúpení známym podnikateľom Elonom Muskom nastali zmeny. Známa sieť sa rozhodla odblokovať účet Donaldovi Trumpovi a rovnako sa ňou začalo šíriť množstvo dezinformácií a hoaxov. Aj keď sa však táto súčasť zdieľaného obsahu nereguluje, tak sa Musk rozhodol obmedziť nenávistný obsah na sieti. Na obmedzenie nenávistného obsahu nás upozornil portál andro4all.com a v prípade, že aj vy využívate túto sociálnu sieť pod vedením Elona Muska, tak by ste mali vedieť, na čo by ste si mali dať pozor.

Pozor na nenávistné prejavy, varuje Twitter

Práve Twitter sa medzi používateľmi profiluje ako sociálna sieť, ktorá garantuje takmer úplnú slobodu prejavu. Pri uverejňovaní príspevkov tak musíte kontrolovať svoj obsah oveľa menej, keďže vám nehrozí riziko jeho odstránenia a vášho zablokovania. Práve túto sieť si napokon zvolili rôzni dezinformátori ako kanál pre šírenie falošných správ, pričom podobné podmienky má aj videoplatforma TikTok. Aktuálne sa však dozvedáme o tom, že Twitter predsa chráni svojich používateľov pred niektorým obsahom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nesmiete si želať, očakávať alebo vyjadriť túžbu ublížiť. Toto zahŕňa (okrem iného) očakávanie, že ostatní zomrú, utrpia choroby, dopravné nehody alebo zažijú iné fyzicky škodlivé následky.

Takto vyzerajú pravidlá Twitteru, ktorý poukazuje na to, že šírenie nenávistného prejavu je striktne zakázané. Nikto nemá v rámci siete pod vedením Muska právo želať inému smrť či chorobu, prípadne sa stretnúť s inými škodlivými následkami. Rovnako sa v rámci siete netoleruje vyhrážanie, podnecovanie k násiliu alebo prianie zla. V prípade, že by Twitter totiž zaregistroval takéto prejavy, mohli by ste sa stretnúť so zablokovaním vášho účtu.

Podmienky sú ešte komplikovanejšie

Okrem nenávistných prejavov voči druhej osobe sa chráni aj majetok či domácnosti osôb. Nemôžeme teda nikomu priať, aby mu zhorel dom a sieť ošetrila aj to, keby sa niekto vyjadroval k administratívnym budovám vlády. Napriek tomu Twitter ráta s tým, že nie vždy musí ísť o podnecovanie k násiliu či šírenie nenávistných prejavov. V takomto prípadne robí výnimky, ktoré bude posudzovať individuálne, pričom v pravidlách sa uvádza nasledovný text.

Nebudeme sa môcť vyhrážať ani prejaviť želanie ublížiť, ale prinajmenšom sú povolené akékoľvek prejavy v priateľskom kontexte alebo zvyšovanie tónu v diskusiách o futbale, videohrách alebo politike.

Aj napriek voľnosti prejavu v rámci siete Twitter je príjemné vidieť, že niektoré obmedzenia predsa existujú. Vďaka tomu sa bude môcť zvýšiť bezpečnosť používateľov, keďže v minulosti sme mohli evidovať viacero prípadov šírenia nenávisti s tragickými koncami.

Využívate sociálnu sieť Twitter aj vy? A čo poviete na tieto obmedzenia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre