Tweet Elona Muska v nadväznosti na nové pravidlá používania WhatsAppu „položil“ Signal, ktorý nestíha vybavovať registrácie

Elon Musk spôsobil „šialenstvo“. Stačili mu k tomu 2 slová

WhatsApp Elon Musk
Zdroj: WhatsApp, cleanpng.com, Vosveteit (koláž)

WhatsApp v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejšie komunikačné platformy pričom výnimkou nie je ani náš región. Posledné dni však táto platforma získala mnoho negatívnej pozornosti. Dôvodom je, že služba mení podmienky používania.

WhatsApp bude zdieľať vaše dáta s Facebookom

Extra pozornosti sa WhatsAppu dostalo z dôvodu zmeny podmienok používania služieb. Tie sa zmenili spôsobom, že služba bude zdieľať získané informácie prostredníctvom aplikácie so sociálnou sieťou Facebook. Má ísť napríklad o informácie ako údaje z registrácie (napríklad telefóne číslo) údaje o transakciách, informácie týkajúce sa služieb, informácie o tom, ako komunikujete s ostatnými a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp nove podmienky pouzivania
Zdroj: xda-developers.com

Signal zažíva malú renesanciu

Potom, ako vyplávali informácie o nových podmienkach služby WhatsApp, ktoré nadobudnú účinnosť vo februári, tak konkurenčná služba, Signal, zažíva malú renesanciu. Ide o alternatívnu službu k WhatsAppu, ktorá hlási, že nestíha rozosielať verifikačné správy, aby si používatelia mohli vytvoriť účet.

„Overovacie kódy sú v súčasnosti oneskorené u niekoľkých poskytovateľov, pretože toľko nových ľudí sa práve teraz pokúša pripojiť k Signálu (sotva môžeme zaregistrovať naše vzrušenie). Spolupracujeme s operátormi, aby sme to čo najrýchlejšie vyriešili. Vydržte.“ píše Signal v statuse nižšie.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

Elon Musk spôsobil „šialenstvo“

Bezpochyby na tomto úspechu služby Signal, má svoj podiel aj známy vizionár, Elon Musk, ktorý publikoval prostredníctvom sociálnej siete Twitter status: „Use Signal“, teda použite Signal. Urobil tak potom, ako WhatsApp ohlásil nové podmienky.

Čo si myslíte o nových pravidlách WhatsAppu, sú vám proti srsti, alebo nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre