Tvoj Samsung má na zadnej strane tlačidlo, o ktorom nevieš. Takto ho aktivuješ a toto s ním môžeš robiť

Vedel si, že tvoj Samsung smartfón má skryté tlačidlo na zadnej stene tvojho mobilu? Pozri sa, ako ho aktivuješ a čo všetko s ním môžeš robiť.

dvojite poplekanie tlacidlo samsung
Zdroj: Vosveteit.sk

V minulosti sme ti ukázali viacero skrytých nastavení v tvojom smartfóne Samsung. Napríklad sme ti dali do pozornosti nástroj, pomocou ktorého môžeš skontrolovať kvalitu tvojho Wi-Fi internetu. Prípadne sme ti ukázali skryté menu v aplikácii Moje súbory.

Dnes by sme ti chceli predstaviť ďalšiu funkciu tvojho telefónu, o ktorej pravdepodobne netušíš. Ide o tlačidlo na chrbte tvojho mobilu. Pravdepodobne si teraz do ruky chytil smartfón a začal si ho obzerať a hovoríš si, že tam žiadne nie je. Vedz, že nemáš pravdu. Je ukryté vo vnútri tvojho mobilu. Aby sme boli presní, tak ide o senzory v tele tvojho mobilu, ktoré môžeš použiť ako tlačidlo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pomocou tohto tlačidla budeš môcť napríklad spraviť snímku obrazovky. Samozrejme, k dispozícii budeš máš aj ďalšie možnosti, ako ho môžeš použiť. Všetko, čo k tomu budeš potrebovať, je aplikácia Good Lock.

Stiahni si aplikáciu Good Lock

V prvom rade je potrebné stiahnuť si aplikáciu Goog Lock, ktorú nájdeš v obchode Galaxy Store.

Vyhľadaj si teraz v ponuke s aplikáciami v tvojom mobile obchod Galaxy Store. Ako otvoriš obchod s aplikáciami, tak vyhľadaj Good Lock. Aplikáciu stiahni do zariadenia. Nižšie ti prikladáme aj snímku obrazovky, ako táto aplikácia vyzerá, aby si nestiahol niečo iné.

ako do Samsung telefonu pridat dalsie dotykove gesta navod_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, čo si stiahneš aplikáciu, tak ju otvor. Budeš musieť do nej stiahnuť ešte rozšírenie, ale to spravíš v rozhraní aplikácie. Trvá to len pár sekúnd. Teraz zroluj ponuku k možnosti RegiStar, ako môžeš vidieť nižšie na snímke obrazovky. Stiahni ho.

Zdroj: Vosveteit.sk

Aktivuj si tlačidlo na chrbte smartfónu

Následne, ako si si stiahol rozšírenie RegiStar, tak ho uvidíš v ponuke Menu v aplikácii. Stačí sa prerolovať späť na vrch aplikácie. Otvor toto rozšírenie. Ak by si ho náhodou nevidel, tak aplikáciu vypni a znova spusti.

Samsung Registar ako aktivovat gesto poklepania po chrbte samsung_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Práve si na pol ceste, ako si aktivovať tlačidlo na zadnej strane tvojho telefónu. Ak ovládaš angličtinu, tak už pravdepodobne vieš ako postupovať. Potom, čo si otvoril RegiStar, tak klikni na možnosť Back-Tap action (Akcia po kliknutí na chrbát).

Samsung Registar ako aktivovat gesto poklepania po chrbte samsung_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz je potrebné funkciu aktivovať cez tlačidlo Zapnúť. Ako to spravíš, tak sa ti odomknú možnosti Double Tap, resp. Triple Tap (dvojité poklepanie a trojité poklepanie). V spodnej časti tejto karty, si môžeš zároveň nastaviť intenzitu poklepania, kedy telefón bude reagovať na poklepania, resp. nebude.

Samsung Registar ako aktivovat gesto poklepania po chrbte samsung_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Vráťme sa ale späť. Klikni na jednu z možností vyššie, napríklad Double Tap. Potom si budeš môcť zapnúť jednu z predvolených funkcií, čo má telefón spraviť potom, ako dvakrát poklepeš po jeho chrbte. Napríklad, že ti otvorí notifikačnú lištu, spraví snímku obrazovky a podobne. Rovnako si môžeš nastaviť, aby sa ti otvorila nejaká aplikácia.

Samsung Registar ako aktivovat gesto poklepania po chrbte samsung_5
Zdroj: Vosveteit.sk

Samozrejme, toto isté si môžeš nastaviť aj pre Triple Tap, teda trojité poklepanie po chrbte mobilu.

Keď si postupoval podľa krokov vyššie, tak teraz môžeš vyskúšať poklepanie prstom po zadnej stene tvojho mobilu. Pevne veríme, že tip na toto skryté tlačidlo, ťa potešil a hlavne, že ho využiješ.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre