NávodyXiaomi

Túto funkciu si v Xiaomi zapnite hneď teraz! Predĺži vám životnosť batérie!

Aktivujte si v smartfóne funkciu pre optimalizované nabíjanie a šetrite batériu viac, ako kedykoľvek inokedy.

Dnešné smartfóny ponúkajú rýchlejšie možnosti nabíjania ako v minulosti. Zatiaľ čo sme sa pred pár rokmi totiž vedeli uspokojiť aj s pomalším 10W nabíjaním, dnes niektoré modely ponúkajú 67W alebo aj 120W nabíjanie. Takéto rýchlejšie nabíjanie navyše dnes nie je už len výsadou vlajkových modelov, ale aj smartfónov strednej triedy. V takom prípade však prichádza otázka, aký vplyv má rýchlejšie nabíjanie na našu batériu a či jej neškodí. Odpoveďou je však nie, rýchlejšie nabíjanie smartfónu neškodí, ak sa dobre optimalizuje. My pre vás prinášame jednoduchý návod, ako aktivovať funkciu pre optimalizované nabíjanie do vášho Xiaomi smartfónu, aby sa vám vaša batéria neskôr odvďačila.

Ako funguje rýchle nabíjanie

Rýchlejšie nabíjanie v smartfóne neznamená automaticky väčšiu záťaž na batériu a jej rýchlejšiu degradáciu. Dôvodom je tiež to, že v našich zariadeniach máme rôzne čipy a súčiastky, ktoré slúžia k tomu, aby monitorovali správnu teplotu zariadenia. Vzhľadom k tomu pri rýchlejšom nabíjaní nepríde k prehriatiu súčiastok, čo má za následok dlhšiu životnosť batérie a lepší komfort pre nás pri rýchlejšom nabíjaní. Ďalším faktorom je tiež to, že náš smartfón nevyužíva plný potenciál nabíjania celý čas.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
bateria nabijanie optimalny stav nabitia
Zdroj: Vosveteit.sk

Aby sme v smartfóne šetrili batériu, nemôžeme celý čas využívať rýchle nabíjanie napríklad pri 120W. Náš smartfón však vie toto nabíjanie regulovať. V skutočnosti totiž plný potenciál nabíjania využívame len počas prvých niekoľkých minút. Následne sa toto nabíjanie spomalí aj s ohľadom na teplotu, akú batéria aj ostatné súčiastky evidujú. Posledných pár percent batérie teda môžeme nabíjať o niečo pomalšie, ako prvé percentá, keď smartfón pripojíme k nabíjačke.

Šetrite batériu s optimalizovaným nabíjaním

Xiaomi smartfóny nám pre lepšie šetrenie a optimalizáciu batérie ponúka funkciu, ktorá pre nás môže byť naozaj atraktívna. Ide o funkciu známu ako optimalizované nabíjanie, ktoré slúži k tomu, aby si náš smartfón zapamätal našu nabíjaciu rutinu. Vďaka tej rutine šetríme batériu, keďže sa nabíjanie prispôsobí tomu, ako často a kedy svoj smartfón zvyčajne nabíjame. Táto funkcia nám vie pomôcť napríklad vtedy, ak svoje zariadenie nabíjame napríklad v noci a nechceme, aby sa náš smartfón nabil už v prvých dvadsiatich minútach. Nižšie sa môžete pozrieť na náš návod, ako túto funkciu v Xiaomi smartfónoch aktivovať.

  • V Nastaveniach klepnite na možnosť Batéria
  • V pravom hornom rohu opäť klepnite na Batéria
  • Zvoľte možnosť Optimalizované nabíjanie
  • Aktivujte si funkciu pre pohodlnejšie nabíjanie

Pripomíname však, že túto funkciu môžete vo svojom smartfóne aktivovať len v prípade, že váš smartfón podporuje 67W nabíjanie a vyššie. Poznali ste túto funkciu už predtým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close