Truth Social: Sociálna sieť Donalda Trumpa príde čo nevidieť. Poznáme dátum, kedy by mala byť sprístupnená verejnosti!

Sociálna sieť Truth Social, za ktorou stojí bývalý americký prezident Donald Trump, bude spustená už vo februári 2022.

Donald Trump americky prezident
Zdroj: Flickt.com (Gage Skidmore) (CC BY-SA 2.0)

Ešte v októbri minulého roka obehla svet správa, že bývalý americký prezident Donald Trump, spustí v roku 2022 svoju vlastnú sociálnu sieť Truth Social. Motiváciou, prečo sa Trump pustil do tohto projektu má byť to, že na konkurenčných sieťach dochádza k potláčaniu slova a demokracie, uviedol bývalý americký prezident.

Po boku tohto tvrdenia uviedol i niekoľko argumentov, kedy napríklad spomenul, ako mu boli vymazané statusy zo sociálnej siete Twitter a neskôr mu bol i zablokovaný účet. Ďalej uviedol, že Taliban má obrovské zastúpenie na Twitteri, ale obľúbený americký prezident bol umlčaný.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Truth Social príde už vo februári

Najnovšie portál TheVerge.com upozorňuje na to, že sociálna sieť Truth Social by mala uzrieť svetlo sveta už vo február tohto roka. Konkrétne hovoríme o 21. februári. Informácie pochádzajú z obchodu App Store.

Prvé náhľady sociálnej siete ukazujú, že vo veľkej miere pôjde o obdobnú sieť, ako je aj Twitter. Používatelia budú môcť sledovať iných používateľov, reagovať na statusy, zdieľať ich ďalej prostredníctvom funkcie „Re-Truhts“, či označovať ich takzvanými „Truthts“. Samozrejme, nebude chýbať ani nástenka „Truth Feed“.

Sociálna sieť by mala fungovať najmä prostredníctvom mobilných aplikácií. V súčasnosti je dostupná i stránka, avšak prostredníctvom nej sa môžete prihlásiť len k odberu noviniek.

truth social_socialna siet donalda trumpa
Zdroj: Vosveteit.sk/Printscreen

V závere treba dodať, že krátko na to, ako ešte minulý rok Trump ukázal prvé náhľady sociálnej siete, tak v nadväznosti na to o niekoľko dní neskôr, David Kurz, autor projektu Mastadon obvinil Trumpa, že ukradol ich zdrojový kód. Hoci ide o zdrojový kód, ktorý je dostupný zadarmo, tak Trump porušil licenčné podmienky AGPLv3, ktoré hovoria, že používatelia môžu používať voľne kód, pokiaľ priamo priznávajú odkiaľ pochádza.

Každopádne treba uviesť, že dnes ešte presne nevieme, či bude do sociálna sieť dostupná i pre používateľov z mimo USA alebo nie. Rovnako treba uviesť, že sa ešte nevie, či vo februári bude sprístupnená sociálna sieť i pre používateľov Androidu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre