Spravodajstvo

AKTUALIZOVANÉ: Trumpova sociálna sieť „Truth Social“, ktorá sa podobá na Twitter, bude meškať

Sociálna sieť Truth Social príde o niečo neskôr, ako bolo pôvodne v pláne.

AKTUALIZOVANÉ 21.2.2022: Pre portál reuters.com sa vyjadril Devin Nunes, že začali s postupným uvoľňovaním sociálnej siete pre používateľov naprieč USA. Plne dostupnou by mala byť pre USA najneskôr do konca marca.

„Tento týždeň začneme sprístupňovať Apple App Store. To bude úžasné, pretože na platformu dostaneme oveľa viac ľudí,“ uviedol Nunes, ktorý ďalej dodal: „Naším cieľom je a myslím, že to dosiahneme, že do konca marca budeme plne funkční aspoň v rámci Spojených štátov,“ dodal.

Bývalý americký prezident Donald Trump, potom ako mu boli pozastavené účty na viacerých sociálnych sieťach, napríklad na Twitteri, ešte v októbri minulého roka uviedol, že prinesie svoju vlastnú sociálnu sieť. Ešte začiatkom januára tohto roka sme mohli vidieť prvé náhľady sociálnej siete Truth Social. Rovnako sa spomínal aj 21. február ako deň, kedy bude sociálna sieť oficiálne spustená. V tom čase o tom informoval portál TheVerge.com, ktorý sa odvolával na informácie pochádzajúce z obchodu App Store.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Sociálna sieť ešte predtým, ako sa dostala na verejnosť, prešla veľkou kritikou. Dôvodom je, že náhľady ale aj zdrojový kód odhalili, že Trump si „požičal“ kód pričom neuviedol jeho autora. Inými slovami, obvinilo ho z krádeže kódu, konkrétne Eugen Rochko, autor zdrojového kódu.

Náhľady sociálnej siete rovnako odhalili, že vo veľkej miere ide o kópiu Twitteru.

Sociálna sieť Truth Social bude meškať

Najnovšie portál New York Times (ďalej ako NYT) píše, že príchod sociálnej siete Truth Social, bude meškať. Podľa publikovaných správ za meškaním stoja dve veci. Prvou z nich majú byť problémy s vývojom portálu. Rovnako sa hovorí aj o problémoch súvisiacich s vyšetrovaním spoločnosti Trump Media and Technology Group. Tak či onak, NYT píše, že nová sociálna sieť príde najskôr v marci.

„Truth Social mala byť uvedená na trh na Deň prezidentov, ale dátum začiatku bol nedávno posunutý na marec, hoci nedávno bola predstavená obmedzená testovacia verzia. Úplnému zavedeniu by mohlo brániť regulačné vyšetrovanie navrhovaného zlúčenia materskej spoločnosti Trump Media & Technology Group s verejne obchodovanou spoločnosťou na bianko šeky.“

Medzičasom prístup k testovacej verzii sociálnej siete dostalo 500 testerov. Rovnako treba uviesť, že Donald Trump sa nedávno pochválil aj prvým publikovaným statusom na jeho sociálnej sieti. Upozornil na to jeho syn prostredníctvom Twitteru vzhľadom na to, že bývalý americký prezident má zamedzený prístup na Twitter a ďalšie sociálne siete.

Len pre zaujímavosť, publikované správy rovnako hovoria, že z 500 testerov, Trumpa sleduje na novej sociálnej sieti necelých 320 ľudí. Pripomeňme, že na Twitteri mal 88 miliónov. Samozrejme, tieto čísla nemožno porovnávať vzhľadom na to, že nová sociálna sieť nebola ešte spustená.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close