Tri roky nového Androidu a 4 roky bezpečnostných záplat: Ďalší Xiaomi model má získať predĺženú podporu! Ktorý to bude?

Predĺžené aktualizácie Androidu majú podľa všetkých informácií pristáť i u ďalšieho Xiaomi. Má ním byť kompaktný Xiaomi 11 Lite NE.

MIUI 12.5_aktualizacia ako nainstalovat
Zdroj: YouTube (Technolobe)

Softvérová podpora smartfónov častokrát býva kameňom úrazu mnohých výrobcov smartfónov. Hoci Xiaomi dlhodobo ponúka pre väčšinu modelov smartfónov dve veľké aktualizácie Androidu a 3 aktualizácie nadstavby, tak nedávno spoločnosť oznámila plány súvisiace s predĺžením softvérovej politiky zariadení. Spolu s týmto oznámením Xiaomi ohlásilo predĺženú softvérovú podporu pre modely  Xiaomi 11T a Xiaomi 11T Pro, ktoré majú priniesť až 3 roky nových verzií Androidu a 4 roky bezpečnostných záplat. V konečnom dôsledku tieto modely predstavené s Androidom 11 nakoniec získajú i Android 14 a navyše i ďalší rok pravidelných bezpečnostných záplat. Na zoznam takýchto zariadení s predĺženou softvérovou podporou má však pribudnúť ďalší skvelý model, ktorý sa už teraz teší vysokej obľúbenosti. Zaujíma vás, ktorý model to je? Odpoveď nám prináša portál Gizmochina.com.

Niektoré smartfóny si získajú vyššiu pozornosť ako iné

Xiaomi nám tento rok prezentovalo hneď viacero zmien čo sa týka svojej starostlivosti o smartfóny. Prvou zmenou bol lepší prístup ku globálnemu trhu v porovnaní so situáciou za posledné roky. Išlo o reakciu na list spoločnosti, pod ktorý sa podpísali tisíce fanúšikov. Vďaka tomu sa nám Xiaomi posnaží v budúcich verziách priniesť viac funkcií do zariadení, ktoré doteraz boli dostupné len v Číne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi nám však prinieslo zmenu i v oblasti aktualizácií, ktorá bude znamenať pre niektoré modely dlhšiu podporu. Týmto spôsobom chce Xiaomi prispieť k dlhšej životnosti smartfónov a menšej potrebe kupovať stále nové a nové smartfóny. Táto zmena sa však nebude týkať úplne všetkých zariadení a zatiaľ nevieme, či takúto podporu získajú i staršie už predstavené modely.

S ohľadom na túto zmenu prinieslo tento rok zatiaľ dva modely, ktoré sa môžu tešiť z predĺženej systémovej podpory. Ide o nedávno predstavené Xiaomi 11T a Xiaomi 11T Pro, ktoré si vyslúžia hneď 3 veľké aktualizácie Androidu a 4 roky softvérovej podpory. Niečo také sme doteraz nemohli vidieť ani v programe AndroidOne.

Viac aktualizácií Androidu však čaká i na Xiaomi 11 Lite NE

Nedávno predstavený Xiaomi 11 Lite NE bol už počas predstavovania horúcim adeptom na skvelý smartfón. Jeho kompaktné rozmery vychádzajúce z modelu Mi 11 Lite 5G a upravená výbava s atraktívnou cenou mu priniesli očakávaný úspech a keď vám povieme, že tento smartfón nakoniec získa i predĺženú systémovú podporu, budete žasnúť s nami. Model podľa všetkých dostupných informácií tak získa rovnakú pozornosť zo strany Xiaomi ako Xiaomi 11T.

xiaomi 11 lite 5g ne zadna strana
Zdroj: Youtube @TechSpurt

Model by sa tak rovnako mohol dočkať až štyroch rokov aktualizácií systému. Ak ste doteraz teda premýšľali nad kúpou tohto zariadenia, nemáte nad čím váhať. Neobyčajne dlhá systémová podpora je skvelým lákadlom, ak ste sa zatiaľ ešte nerozhodli.

Páči sa vám model Xiaomi 11 Lite NE? A zvažujete jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre