ANDROIDAppleSpravodajstvo

Toto sú najčastejšie dôvody, prečo používatelia volia Android namiesto iPhone! Ste na tom rovnako aj vy?

Android smartfóny majú väčšinový podiel na trhu. Pozrite sa na dôvody, prečo je obľúbenejší ako konkurenčný iOS od Applu.

Dohady medzi používateľmi Androidov a iPhonov sú tu s nami už dlhé roky. Používatelia sa medzi sebou dohadujú, ktorý smartfón je lepší na základe výbavy aj operačného systému. Modely od spoločnosti Apple totiž ponúkajú prémiovú výbavu a od počiatku sa považovali za nejaký symbol luxusu. Okrem toho prinášajú operačný systém iOS, ktorý ponúka výrazné odlišnosti v porovnaní so systémom Android. Naopak Android ako operačný systém od Googlu prichádza do širokého množstva zariadení od rôznych výrobcov.

Vzhľadom k tomu sú výbavou tieto modely rôznorodé a nemôžeme hovoriť o tom, že by vo všeobecnosti boli lepšie alebo horšie ako modely od Applu. Napriek tomu sa môžeme vďaka portálu androidheadlines.com pozrieť na najčastejšie dôvody, prečo používatelia považujú systém od Googlu za lepší ako práve modely z radu iPhone.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Lacnejšie zariadenia s väčšou možnosťou výberu

Začneme najskôr tým, čo je pre viacerých používateľov elektroniky hlavným faktorom pri výbere nového zariadenia. Každý z nás sa totiž snaží získať čo najviac za čo najmenej. Keď si teda porovnáme bežný iPhone s Android smartfónom, vo výsledku sú častokrát Androidy lacnejšie. Len v prípade ozajstných vlajkových lodí či skladateľných modelov sa totiž môžeme rozprávať o porovnateľnej cenovej úrovni. Aj napriek tomu však v nižšej triede Androidov môžeme získať napríklad rýchlejšie nabíjanie či snímače odtlačkov prstov v displeji za nižšie peniaze, ako je tomu v prípade iPhonov.

android smartfon (2)
Zdroj: Pixabay.com (iXimus)

Tu tiež prechádzame do kategórie výberu. Medzi Androidmi máme totiž viac modelov s rôznymi špecifikáciami. Spoločnosť Apple naopak ročne vydá zvyčajne len štyri modely, medzi ktorými si veľmi výbavu nezvolíme. Tak isto v prípade Androidov máme na výber napríklad lepšie možnosti pre rozšírenie úložiska napríklad o SD kartu, čo iPhone neponúka vôbec. A to nespomíname ani fakt, že bežný Android smartfón nám umožní využívať rýchlejší a lepší USB-C konektor. To by sa však do budúcnosti malo zmeniť aj v prípade iPhone.

Android a kompatibilita so zariadeniami

Ak ste niekedy skúšali spojiť iPhone napríklad s vaším Windows počítačom, určite viete, na čo práve narážame. Prepojenie iPhonu s počítačom Windows a nejaký ten presun súborov je jednoducho komplikovaný a využiť k tomu musíme aplikáciu iTunes.

V prípade Android zariadenia to však nie je nutné a Windows s mobilom prepojíme jednoducho. Tento fakt však platí aj opačne. V prípade že využívate model s Androidom, prepojenie s počítačom od Applu nebude opäť jednoduché.

iPhone 14 a iPhone 14 Plus_uvodny
Zdroj: Apple

Používateľom Applu rovnako chýba aj 3.5mm jack. Ten sa síce pomaly vytráca aj z Androidov, no napriek tomu ho však stále vieme zohnať v širokej ponuke zariadení. Aj toto vie byť teda dôvodom, prečo ľudia volia radšej Android.

Posledným bodom je aj možnosť úpravy systému. Androidy totiž dokážu spolupracovať s rôznymi launchermi, ktoré nájdeme v oficiálnom Obchode Play. App Store však vo všeobecnosti tieto aplikácie neponúka a ani operačný systém iOS nepreferuje zásahy do používateľského rozhrania tretími stranami. Taktiež treba spomenúť aj to, že Android ponúka oveľa širšiu škálu možností prispôsobenia rozhrania smartfónu v porovnaní s telefónmi iPhone. Treba ale uviesť, že aj Apple postupne zavádza tieto možnosti, no stále je krok za Androidom.

A čo vy, ste skôr tím Apple či tím Android? Prípadne akú značku smartfónu využívate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close