SpravodajstvoZariadenia

Toto sú aktuálne smartfóny s najlepšou kamerou na trhu: Nájdete medzi nimi aj ten svoj?

Pozrite sa, ktoré smartfóny aktuálne kraľujú rebríčku najlepších fotomobilov na trhu. Do rebríčka pribudli nové modely.

Vybrať si dobrý fotomobil môže byť celkom zložité. Na trhu dnes totiž nájdeme toľko možností, medzi ktorými sa naozaj komplikovane vyberá. Na tom, či bude mať daný model dobrú kameru však nemá podiel len počet megapixelov snímača, ale aj ďalšie faktory ako napríklad jeho veľkosť, clona či veľkosť samotných pixelov. Aby sme si vybrali ten správny model, môže nám napomôcť známy benchmark DxOMark, ktorý pravidelne testuje nové zariadenia a zostavuje rebríček. My vám teraz prezradíme, ktoré smartfóny sa v tomto rebríčku umiestnili na popredných priečkach a veríme, že si z nich vyberiete aj vy. A možno v ňom nakoniec nájdete aj svoj (vysnívaný) smartfón.

Rebríčku aktuálne kraľuje Huawei

Aj vy ste si možno všimli, že dlhodobým kráľom medzi fotomobilmi je spoločnosť Huawei. Tá dlhé roky spolupracovala s nemeckou spoločnosťou Leica, s ktorou však pred niekoľkými mesiacmi ukončili spoluprácu. Leica sa neskôr spojila s čínskym Xiaomi, s ktorým už stihla vyprodukovať prvé tri smartfóny na čínskom trhu a prvé budú mieriť aj do Európy. Napriek tomu si Huawei aj bez Leicy vybojoval prvenstvo v benchmarku pre smartfóny s najlepšou kamerou. Huawei Mate 50 Pro teda získal prvenstvo a hneď za ním sa umiestnil Google Pixel 7 Pro.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
smartfony
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

V prvej desiatke fotomobilov nájdeme aj zástupcu spoločnosti Honor, najnovšie smartfóny z radu iPhone 14 a nechýbajú ani ďalší zástupcovia spoločnosti Huawei. Do prvej desiatky sa prebojovalo aj Xiaomi, no nie s modelom, ktorý ponúka kameru od Leicy. Nižšie sa môžete pozrieť na rebríček prvej desiatky fotomobilov.

 1. Huawei Mate 50 Pro
 2. Google Pixel 7 Pro
 3. Honor Magic4 Ultimate
 4. iPhone 14 Pro Max
 5. iPhone 14 Pro
 6. Huawei P50 Pro
 7. iPhone 13 Pro
 8. iPhone 13 Pro Max
 9. Mi 11 Ultra
 10. Huawei Mate 40 Pro+

V ponuke sú aj smartfóny s Leicou alebo 200mpx širokouhlý snímač kamery

V prvej desiatke smartfónov nájdeme prevažne modely, ktoré svojou cenou prekračujú limit 1000€. Nie každý je však naklonený kúpiť si model, ktorý by disponoval takouto cenou. Preto pre vás prinášame aj zoznam druhej desiatky najlepších fotomobilov, aké nájdeme na trhu. V nej sa objavia ďalšie smartfóny s kamerou od Leicy, no nechýba v nej ani zástupca od Xiaomi s takou kamerou. Ten sa síce nenachádza na našom trhu, no stále môžeme zvoliť možnosť jeho kúpy z Číny.

Novinkou v rebríčku je tiež aj Xiaomi 12T Pro, ktorý disponuje 200mpx hlavným snímačom kamery. Práve tento model bol zvolený za najlepšiu voľbu v prémiovom segmente s cenou do 800 dolárov s ohľadom na jeho kameru. A ak plánujete v blízkej dobe výber nového fotomobilu, mali by ste zvážiť aj tieto smartfóny z druhej desiatky rebríčku.

 1. Xiaomi 12S Ultra
 2. Huawei Mate 40 Pro
 3. Samsung Galaxy S22 Ultra (Snapdragon)
 4. Google Pixel 6 Pro
 5. Vivo X70 Pro+
 6. iPhone 12 Pro Max
 7. Samsung Galaxy S22 Ultra (Exynos)
 8. Oppo Find X5 Pro
 9. Huawei P40 Pro
 10. Xiaomi 12T Pro

Na záver by sme radi doplnili, že posledný model získal skóre 129 bodov pre hodnotenie kamery. Rovnaké hodnotenie však získali aj smartfóny ako Xiaomi 12 Pro či Mi 10 Ultra, ktoré s modelom Xiaomi 12T Pro zdieľajú dvadsiatu pozíciu v celkovom rebríčku kamery DxOMark.

Vybrali by ste si niektorý model z tohto výberu? Alebo dokonca niektorý z nich vlastníte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close