SamsungSpravodajstvo

Toto sú aktuálne najpredávanejšie smartfóny na svete. Máte aj vy jeden z nich?

Rebríček podľa očakávania ovládla spoločnosť Apple so zariadením iPhone 11

Spoločnosť Canalys v priebehu posledných dní až týždňov priniesla niekoľko zaujímavých štatistík. Napríklad pár dní dozadu sme mohli čítať o tom, ako sa darí výrobcom smartfónov v západnej Európe, kde Xiaomi raketovo rastie. Zároveň sme mohli čítať aj o vývoji predajov smartfónov na globálnom trhu. Najnovšie spoločnosť publikovala štatistiky predajnosti konkrétnych modelov smartfónov na globálnom trhu.

Podľa očakávania dominuje Apple

Ako môžete nižšie vidieť, tak v 3. kvartáli tohto roka vôbec najúspešnejším modelom smartfónu je iPhone 11, z ktorého sa predalo viac ako 16-miliónov kusov. Apple zároveň v prvej desiatke má ešte smartfón iPhone SE, ktorý je druhým najlepšie predávaným zariadením na trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhou najúspešnejšou spoločnosťou podľa publikovaného rebríčka je kórejský Samsung, ktorý obsadil 3.,4.,5.,7. a 10. priečku. Ide konkrétne o modely smartfóne Galaxy A21s, Galaxy A11, Galaxy A51, Galaxy A31 a Galaxy A01 Core.

V prvej desiatke nájdeme ešte tri modely smartfónov od spoločnosti Xiaomi. Ide konkrétne o modely zariadení Redmi Note 9/Redmi 10X 4G, Redmi 9 a Redmi 9A.

Nižšie si môžete pozrieť jednotlivé modely smartfónov vrátane podrobnejších detailov týkajúcich sa počtu objemu predajov smartfónov.

Kupovali ste aj vy jeden zo smartfónov vyššie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close