BezpečnosťSpravodajstvo

Toto nie! Ministerka informatizácie zdieľala video, na ktorom má nalepené heslo pod obrazovkou notebooku

Veronika Remišová zdieľala prostredníctvom Facebooku video, v ktorom vidno nalepené heslo „Mirri2020“. Na fópa ministerky upozorňuje satirická stránka Zomri.

Kybernetická bezpečnosť sa v priebehu posledných rokov stala frekventovanou témou. Dôvodom sú rôzne úniky dát, ale aj špehovanie používateľov, krádeže citlivých informácií a podobne. Mnohí z nás, aby sa vyhli nepríjemnostiam, vymýšľajú tie najrôznejšie heslá od výmyslu sveta. Prípadne využívajú funkciu dvojfaktorovej autentifikácie. Ale aj napriek tomu, veľká časť ľudí používa príliš jednoduché heslá. Nie tak dávno sme vám priniesli zoznam najhorších hesiel minulého roka, ktoré prelomiť trvá pár sekúnd.

Najnovšie sa do pozornosti širokej verejnosti dostáva známa politička, Veronika Remišová. Dôvodom je, že nechtiac zdieľala svoje heslo, upozorňuje prostredníctvom Facebooku satirická stránka Zomri. Tá si všimla príbeh, ktorý zdieľala podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR prostredníctvom sociálnej siete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na videu z konferencie World Urban Forum konajúcej sa v Katowiciach, ktoré zdieľala, nájdeme aj záber s notebookom, na ktorom mala nalepený papierik: „HESLO:Mirri2020“.

Remisova zdiela heslo
Remisova zdiela heslo

Ako môžete vidieť vyššie, tak nešlo o moc náročné heslo vzhľadom na to, že ide o prvé písmena rezortu, ktorý riadi – Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.

TIP pre čitateľov: Dovoľte nám v súvislosti s touto témou dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali téme vstavaného správcu hesiel, ktorého nájdete v prehliadači Chrome. Prostredníctvom vstavaného správcu hesiel si nemusíte pamätať heslo, tie totiž vygeneruje správca hesiel a zároveň, všetky heslá budete mať neustále po ruke. Okrem iného prehliadač takto uložené heslá zdieľa naprieč všetkými zariadeniami, v ktorých máte nainštalovaný Chrome za podmienky, že ste do neho prihlásený. Inými slovami, prehliadač za vás automaticky vypisuje prihlasovacie údaje do služieb.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close