Toto je prvý mesiac, kedy Xiaomi prvýkrát historicky prekonalo predajmi smartfónov Samsung!

Predaje smartfónov spoločnosti Xiaomi kontinuálne rastú. Bola to len otázka času, kedy predbehne Samsung.

Xiaomi vs Samsung
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

V priebehu uplynulých dní sme mohli byť svedkami viacerých rôznych reportov, ktoré odhalili, že predaje telefónov spoločnosti Xiaomi atakujú predaje kórejského výrobcu smartfónov. Štatistiky odhalili, že v 2. kvartáli 2021 sa Xiaomi stalo druhým najväčším predajcom smartfónov na svete. V prípade Európy, Xiaomi sa stalo dokonca lídrom.

Xiaomi v júni tohto roka predalo viac smartfónov, ako Samsung

Najnovšie analytická spoločnosť Counterpointresearch prichádza s trhovou analýzou, ktorá sleduje predaje smartfónov mesiac po mesiaci so zameraním na troch najväčších hráčov. Ako môžete vidieť nižšie, tak viac menej väčšiu časť sledovaného obdobie dominovala spoločnosť Samsung s výnimkou niekoľkých „výstrelov“ spoločnosti Apple. Zlom však nastal v priebehu júna. Ide vôbec prvý mesiac v histórii spoločnosti Xiaomi, kedy sa jej podarilo predať viac smartfónov, ako konkurencií. Ako môžete vidieť, tak Xiaomi pokrylo 17,1% dopytu po smartfónoch, zatiaľ čo Samsung pokryl „len“ 15,7% a Apple 14,3%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Predaje smartfonov_trend_2021
Zdroj: counterpointresearch

„Odkedy začal úpadok spoločnosti Huawei, spoločnosť Xiaomi vynakladá dôsledné a agresívne úsilie s cieľom vyplnenia medzery vytvorenej úpadkom spoločnosti Huawei. Výrobcovia smartfónov vrátane Xiaomi získavajú trhový podiel najmä na trhoch, kde dominovali spoločnosti Huawei a HONOR, ako je Čína, Európa, Stredný východ a Afrika. V júni Xiaomi okrem iného pomohlo aj oživenie predajov v Číne, Európe a Indii v kombinácii s poklesom predajov smartfónov spoločnosti Samsung v dôsledku obmedzení dodávok.” hovorí Tarun Pathak, riaditeľ sekcie výskumu v spoločnosti Counterpointresearch.

Analytici ďalej v publikovanej správe píšu, že pokles predaja smartfónov spoločnosti Samsung je vo veľkej miere spôsobený aj problémami vo Vietname, kde má spoločnosť továrne. Ide najmä o problémy spojené s aktuálne prebiehajúcou pandémiou, ktorá vo veľkej miere ovplyvňuje schopnosť spoločnosti produkovať nové zariadenia. Analytici preto očakávajú, že ako sa situácie vo Vietname zlepší a výroba smartfónov bude „opäť plnohodnotne nakopnutou“, tak Samsung zamieša kartami. Kým sa však situácia nezlepší, tak bude z toho ťažiť, ako Xiaomi, tak aj ďalší čínski výrobcovia smartfónov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre