SpravodajstvoZariadenia

Toto je najmenší notebook na svete – GPD Pocket, ale tá cena nie je pre každého

Spomínate si ešte zariadenie GPD Pocket? Samotnému zariadeniu sme venovali v rámci našich stránok viacero príspevkov a dnes sa dostali do obehu ďalšie správy o ňom.

GPD Pocket je doslova malý prenosný počítač, ktorý sa zmestí do väčšieho vrecka. Od ostatných zariadení ho však odlišujú parametre ako aj operačný systém, ktorý v tomto prípade je plnohodnotný Windows 10, taký istý ako ho poznáme na „normálnych desktopoch“.

Svoju cestu toto zariadenie začalo ešte na crowdfundingovej sieti Indiegogo, kde za niekoľko hodín prekonala svoj 200.000 cieľ s tým, že do predaja sa dostane už v júli tohto roka, avšak stále jeho distribúcia v tomto čase je otázna. Mimochodom, celkovo sa podarilo vyzbierať až 3 milióny dolárov.

Prejdime však teraz k špecifikáciám zariadenia. Odhliadnuc od toho, že celé telo je vyhotovené z hliníka, tak v jeho útrobách nájdeme procesor značky Intel Atom, ktorému sekunduje 8GB operačnej pamäte a 128GB SSD disk. Dominantou prednej strany však je 7“ FULL HD displej. Nechýba ani výbava v podobe podpory Bluetooth, USB 3.0 portu, HDMI či USB-C konektor, prostredníctvom ktorého je možné pripojiť cez špeciálny dock sadu ďalších konektorov.

Zdroj: businessinsider.com

Čo však cena? Výrobca si za zariadenie nechá skutočne slušne zaplatiť – 600 dolárov, čo je cenovka kvalitnejších notebookov. Má podľa vás toto zariadenie svoje miesto na trhu?

Zdroj: businessinsider.com, vlastný, úvodný obrázok 

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close