ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Toto je 7 najlepších hier podporujúcich rozšírenú realitu pre Android smartfóny

Pripravili sme si pre Vás výber najlepších VR hier pre Váš Android smartfón, ktoré by ste mali vyskúšať bez ohľadu na to, ako ste starý.

Virtuálna realita bezpochyby ovplyvňuje množstvo rôznych odvetí a  výnimkou nie je ani herný priemysel. Posledné roky sa spájala virtuálna realita hlavne s počítačmi a hernými konzolami, ale v súčasnosti s rastúcim výkonom telefónov, a to aj v segmente strednej triede, stále väčšiu dôležitosť naberá aj vo svete mobilných zariadení. Možno ani netušíte, ale vo vašom vrecku nosíte malú hernú konzolu. Nižšie sme si pre Vás pripravili výber 7 VR hier, ktoré by ste mali bezpochyby vyskúšať.

7 najlepších hier pre VR

Hneď v úvode treba povedať, že k hrám nižšie budete potrebovať VR headset. Tie sa predávajú vo väčšine obchodných domoch, a to dokonca aj v nešpecializovaných obchodoch. My sme si jeden taký zakúpili napríklad v  Pepcu. Dostupné sú však aj na eBay a ďalších podobných online trhoviskách. Prípadne si môžete vlastný VR headset vyrobiť z kartónu aj doma. Je to jednoduchšie ako to na prvý pohľad vyzerá. Ako na to sa môžete pozrieť nižšie vo videu (pozn. redakcie: vo videu nižšie je návod na vytvorenie Google VR headseat).

Prejdime teraz k sľubovaným VR hrám.

VR Fantasy – by Chibig

VR Fantasy je hrou, ktorú ocenia nie len dospelí hráči, ale aj tí detskí. Zavedie Vás hlboko do žalára, z  ktorého sa budete musieť dostať. Nebude to však hocijaký žalár, ale ako z názvu hry vyplýva, tak na Vašej ceste za úspechom stretnete rôzne fantasy príšery od nepriateľských rastlín, pavúkov až po drakov. Či sa Vám však podarí utiečt, tak to bude závisieť len na Vašej šikovnosti.

VR Fantasy
VR Fantasy
Developer: Chibig
Price: Free

Sisters by Otherworld Interactive

„Buďte opatrný, kde sa pozeráte, pretože tu niečo alebo niekto vás nechce.“

Sisters by Otherworld Interactive je hrou, ktorú určite neodporúčame hrať mladším ročníkom. Jedná sa totiž o  hororovú hru, v ktorej sa ocitnete vo veľkom dome, kde sa všetko mení podľa toho ako sa hýbete. Celý hrozivý príbeh sa pritom odohráva naokolo Vás. O hre Vám však nebudeme prezrádzať toho viac, jednoducho ju je treba vyskúšať. PS: hru hralo už viac ako 3,5 milióna hráčov.

Sisters
Sisters
Price: Free

InCell VR – by Nival

InCell VR je hrou, ktorá sa radí medzi pretekárske, avšak ako už z  názvu plynie, tak nebudete klasickým pretekárom na bežnom okruhu, pretekať totiž budete v ľudskom tele. V rámci tohto závodu sa budete vyhýbať rôznym nepríjemným vírusom, chorobám, baktériám a podobne. PS: okrem zábavy, ktorá táto hra prináša sa môžete tešiť aj na vzdelávací zážitok.

InCell VR (Cardboard)
InCell VR (Cardboard)
Developer: Nival
Price: Free

All-Star Fruit Racing VR by XR Games

Jednou z  ďalších VR hier, ktorá stojí za hriech je All-Star Fruit Racing VR. Jedná sa o závodnú hru, v ktorej cieľom je pozbierať čo najviac ovocia počas Vašej jazdy futuristickým autom. Samozrejme, aby to nebolo tak jednoduché, tak budete nútený ísť poriadne rýchlo lebo Vás bude neustále tlačiť  ubúdajúci čas. Hru stiahnete na odkaze nižšie.

All-Star Fruit Racing VR
All-Star Fruit Racing VR
Developer: XR Games
Price: Free

VR Silent Home – by SMF Studios

VR Silent Home je ďalšou hrou z  kategórie hororových. V hre sa ocitnete v opustenom dome, v ktorom bude zbierať cennosti. Nuž, ale po chvíli zistíte, že nie ste v ňom sám.  A  strašidelný príbeh môže začať…

stille Heimat: Das Grauen Haus
stille Heimat: Das Grauen Haus

VR Escape Game by Blacksmith DoubleCircle

VR Escape Game by Blacksmith DoubleCircle je hrou, ktorá sa síce odohráva opäť v  uzavretom priestore, ale nie je už tak strašidelnou. Jedná sa o hru typu „puzzle“, kedy musíte riešiť logické hádanky, aby ste sa dostali ďalej.

VR Escape Game
VR Escape Game
Price: Free

Twilight Pioneers – by NetEase Games

Twilight Pioneers je ďalšou skvelou hrou, ktorú ocenia hlavne milovníci hier ako sú WoW, Silkroad a  ďalšie. Jedná sa totiž o Fantasy hru v otvorenom svete, v ktorom budete musieť bojovať s tisíckami futuristických nepriateľov. Či budete však bojovať s mečom v ruke alebo ako čarodejník, tak to bude už na Vás.

Twilight Pioneers
Twilight Pioneers
Developer: NetEase Games
Price: To be announced
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close