SpravodajstvoXiaomi

Toto je 7 Guinessovych rekordov, ktoré Xiaomi pokorilo: Obrovský vianočný stromček zo smartfónov či ľudia rozbaľujúci darčeky!

Zoznam Guinessovych rekordov pokorenými Xiaomi obsahuje až 7 titulov. Pozrite sa, prečo sú tieto rekordy takými zaujímavými.

Všetci dobre vieme, že Xiaomi nie je len výrobca smartfónov a elektroniky. Je to najmä spoločnosť, ktorá má za sebou obrovský zástup fanúšikov, ktorí ju dostali do popredia medzi gigantov ako je Samsung či Apple. Nie všetko je teda len o elektronike a čínsky gigant je rovnako známy aj tým, že sa angažuje aj do iných odvetví. Vždy nás dokáže prekvapiť niečim novým a isto si to myslí aj Guinessova kniha rekordov. Spoločnosti Xiaomi sa totiž podarilo poraziť až 7 Guinessovych rekordov, pričom niektoré vás môžu prekvapiť. Ak vás teda zaujíma, o aké miestami až bizárne rekordy ide, ste na správnom mieste. Inšpiráciu nám poskytol portál mundoxiaomi.com.

Najväčšia mozaika zo svetiel vytvárajúca logo

11. septembra roku 2018 sa Xiaomi podarilo prekonať jeden z Guinessovych rekordov mozaikou zo svetiel, ktorá bola v tvare loga spoločnosti. Mozaika sa nachádzala v Indii a mala rozlohu celkovo až 50 metrov štvorcových. V mozaike sa nachádzalo celkovo 9690 oranžových a bielych LED svetiel, ktoré rozhodne prekvapili nejedného okoloidúceho. A čínske Xiaomi si za túto mozaiku vyslúžilo miesto v Guinessovej knihe rekordov.

Xiaomi LED svetlá mozaika
Zdroj: mundoxiaomi.com

Najväčšia animovaná mozaika zo smartfónov

Aj v druhom prípade Guinessovych rekordov ide o mozaiku, ktorú však v tomto prípade tvorilo 1005 smartfónov s označením Mi Play. Táto mozaika sa nachádzala v Pekingu a vytvorila vianočný stromček s výškou 7589 metrov na výšku. Tieto smartfóny v mozaike tvorili zábavný obrázok aj s maskotom spoločnosti, zajacom Mitu. Určite šlo o zaujímavý úkaz v obchodnom centre, ktorý si všimol snáď každý.

Xiaomi Mi Play stromček
Zdroj: mundoxiaomi.com

Tieto zošity zaujali miesto až dvoch Guinessovych rekordov

Mozaika zo zošitov a najväčší dar školských pomôcok na svete. Tieto dva rekordy pokorila spoločnosť v roku 2019 počas dňa detí, kedy Xiaomi nazbieralo až 18 000kg zošitov a umiestnilo ich do mozaiky. Celá zbierka zošitov putovala do Bombaja v Indii, kde sa dostali do neziskovej organizácie pre deti. Xiaomi si týmto darom a vytvorením mozaiky vyslúžilo prekonanie až dvoch Guinessovych rekordov.

zošity Xiaomi Guinessova kniha rekordov
Zdroj: mundoxiaomi.com

Do Guinessovych rekordov sa dostali aj ľudia z New Yorku

V decembri roku 2021 sa v New Yorku vo Svetovom obchodnom centre zhromaždilo až 703 ľudí s jedným cieľom. Všetci si išli rozbaliť svoje Mi-Stery boxy, v ktorých sa nachádzali rôzne produkty. Nabíjačky, externé batérie, Mi Boxy pre televíziu a ďalšie produkty. Títo ľudia sa zapísali so spoločnosťou do Guinessovych rekordov a ak by sme sa nachádzali na tomto mieste aj my, určite by sme sa zapojili!

Xiaomi unboxing New York
Zdroj: mundoxiaomi.com

Najväčšia olejová lampa na svete

Ďalší rekord je celkom nečakaný. Odohral sa v Indii a Xiaomi v nej vytvorilo najväčšiu olejovú lampu na svete. Lampa mala kapacitu 2247 litrov a ľudia ju aj príznačne pomenovali. Získala názov „Ray of Hope“ alebo teda „Lúč nádeje“. Xiaomi by sme pri tomto rekorde určite nečakali, no aj pri takýchto Guinessovych rekordoch má svoje meno uvedené.

Olejová lampa Xiaomi Guinessova kniha rekordov
Zdroj: mundoxiaomi.com

Najdlhší rad zošitov sa takisto nachádza na zozname Guinessovych rekordov

Vrátime sa ešte do roku 2021, konkrétne do mesiaca september. Xiaomi vtedy zhromaždilo viac ako 10 000 zošitov do jedného radu, čím zaplnili vzdialenosť až 1501 metrov. Zošity sa nachádzali v Indii a po prekonaní rekordu opäť putovali asociáciám, ktoré spolupracovali so školami v tejto oblasti. Nie každý z Guinessovych rekordov musí byť teda len prekonávaní ale aj o dobročinnosti.

Zošity Xiaomi Guinessova kniha rekordov 2021
Zdroj: mundoxiaomi.com

Poznali ste niektorý z týchto rekordov, ktoré Xiaomi pokorilo? A ktorý je váš najobľúbenejší? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close