APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Tmavý režim mobilnej aplikácie Facebook je na ceste. Po vývojovej stránke však má ešte čo to pred sebou

Prvé zmienky o novom tmavom režime pre mobilnú aplikáciu Facebook boli objavené priamo v jej kóde

Ešte v máji tohto roka sme vás informovali o tom, že spoločnosť Facebook chystá naozaj zásadný redizajn hlavnej aplikácie naprieč všetkými platformami. Nový dizajn tak už bezproblémovo nájdete na niektorých zariadeniach, či už na vybraných desktopoch, alebo na smartfónoch s operačným systém iOS, alebo na zariadeniach s Androidom. Tentokrát sa ale viac zameriame práve na mobilnú aplikáciu Facebook, ktorá má oproti svojim „súrodencom“ jeden zásadný nedostatok.

Tmavý režim v mobilnej aplikácii Facebook chýba

Najväčším nedostatkom mobilnej aplikácie Facebook pre smartfóny je práve neprítomnosť tmavého režimu, ktorý je stále viac a viac populárnou funkciou každej aplikácie naprieč všetkými platformami. Zrejme najpoužívanejšou je práve mobilná platforma, ktorá ale tmavý režim dodnes neobdržala a ani ho tak skoro zrejme neobdrží. Spoločnosť Facebook nám o nej príliš informácií neprezradila, takže dodnes nevieme, kedy bude funkcia dostupná, či ako bude vôbec aplikácia vyzerať. Najnovšie odhalené informácie nám však môžu poskytnúť aspoň čiastočný obraz o tom, ako bude nakoniec tmavý režim v mobilnej aplikácii vyzerať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Už dnes je súčasťou kódu aplikácie

S odhalenými informáciami prišla len prednedávnom technologická blogerka Jane Manchun Wong, ktorá objavila zmienky o tmavom režime priamo v mobilnej aplikácii Facebook pre Android, presnejšie, v jej najnovšej verzii FB5. Objavenie tmavého režimu v samotnom kóde aplikácie indikuje, že Facebook konečne pokročil s vývojom tejto funkcie, o ktorej sme dlhé mesiace nič nepočuli. Na druhú stranu, po odskúšaní daného kódu je zrejmé, že tmavý režim má pred sebou ešte celkom dlhú vývojovú cestu. Ako isto vidíte na samotnom Tweete, tmavý režim je výrazne nedokončený a má veľké nedostatky. Niektoré súčasti aplikácie sú už na tmavý režim pripravené, niektoré sú pripravené iba čiastočne, ďalšie však pripravené nie sú vôbec.

Dátum dostupnosti zatiaľ v nedohľadne

I keď prvé zmienky o tmavom režime môžu naznačovať jeho konečnú vývojovú fázu, jeho dokončovanie môže potrvať ešte niekoľko mesiacov. Mobilná aplikácia Facebook je jedna z najpoužívanejších aplikácií vôbec a odstránenie takýchto chýb nie je vôbec jednoduchá záležitosť. Dátum dostupnosti je tak stále v nedohľadne, no predpokladáme, že tmavý režim by mohol na smartfóny doraziť už behom nasledujúcich mesiacov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close