TIP REDAKCIE | Teclast P98 je 9,6-palcový phablet iba za 70 eur

Teclastov sme skúšali už viacero a je nutné povedať, že aj napriek svojej nízkej cene sú prekvapivo spoľahlivé. Výnimkou nie je ani Phablet Teclast P98 3G, ktorý stojí iba 70 eur. Pod kapotou tohto telefónu nájdete taký hardvér, ktorý vás určite nesklame a zároveň vám bude stačiť na všetky vaše každodenné činnosti od hrania nenáročných hier, cez čítanie noviniek až po rôznu kancelársku prácu. Ak ale hľadáte zariadenie pre hranie najnovších hier, tak by ste mohli naraziť na limity tohto phabletu.

Teclast P98 phablet 1

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Systémové špecifikácie Teclast P98

Procesor: MTK6580 4-jadro 1.3GHz
Grafický čip: Mali-400MP
RAM: 1GB LPDDR3
Úložisko: interné 16GB, rozšíriteľné 32GB
Obrazovka: 9,6 palca, rozlíšenie 1280 x 800
Kamera: 2.0MP zadná a 0.3MP predná
Bluetooth 4.0
SIM card: Dual SIM
Operačný systém: Android 5.1
Podporované siete: GSM 850/1800MHz WCDMA 2100MHz

Ak si nie ste istý, či Vaša krajina podporuje konkrétne siete, tak vždy si to môžete overiť na tejto stránke.

Dizajn:

Ak poznáte Teclast X98 Air alebo Air II, tak vám ho bude P98 nápadne pripomínať či už dizajnom alebo materiálmi. Teclast P98 sa taktiež nápadne podobá na ipad Air, keďže tieto dve zariadenia dokonca používajú podobné IPS pnely. Phablet ma zliatinové doplnky, čo znamená, že mu to pridáva dizajnérsky šmrnc, ale aj potrebnú odolnosť.

Teclast P98 phablet 2

Výkon

Čo sa týka výkonu P98, tak je osadená 4-jadrovým procesorom, čo znamená už v tejto dobe priemerný výkon. Ak ale zohľadníte cenu, ktorá sa pohybuje tak nízko, tak 8-jadrový procesor nemôžete očakávať. Nutné je ale povedať, že phablet nám stačil na všetky bežné funkcie a nevšimli sme si jeho zadrhávanie

Zvuk:

Čo nás ale naozaj potešilo – hlavne pri hraní hier – boli dva šikovné, jasné a výkonné repráčiky na zadnej strane phabletu. Na druhej strane sme boli trošku sklamaný z kvality hovorov kvôli kvalite predného repráku. Na hovory by sme odporučil aj z hľadiska pohodlnosti využívať sluchátka alebo handsfree. Pri používaní sluchátok sme nenašli naozaj žiadny obmedzujúci problém a phablet by sme v kvalite zvuku ešte chceli aj pochváliť.

Teclast P98 phablet 3

Batéria:

Teclasty sú často známe svojou kvalitnou batériou. Inak to nie je ani v tomto prípade. Plné nabitie 4500mAh batérie trvalo cca 4 hodiny a pri intenzívnom hraní nám vydržala až 6 hodín. Pri bežnom využívaní phabletu na prácu a pod. nám vydržala batéria až 8 hodín. Ak máte phablet v pohotovostnom režíme a využívate ho klasicky bez prílišného zaťaženia, tak vydrží až niekoľko dní.

Verdikt:

Nutné je spomenúť, že za nízku cenu prichádza aj kompromis v otázke komponentov. 4-jadrový procesor a grafický čip nepatria k najvýkonnejším na trhu, ale ak zháňate phablet na bežné používania bez hrania najnáročnejších hier, tak limity Teclastu P98 veľmi neotestujete. Čo by sme ale veľmi radi pochválili sú dizajn, výdrž batérie a obrazovka. Zo zvuku v sluchátkách sme boli tiež príjemne prekvapení.

Ak by ste rozmýšlali nad kúpou Teclastu P98 3G, tak si ho môžete výhodne zaobstarať na stránke everbuying.net.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre