AppleSpravodajstvo

Tim Cook vysvetľoval Donaldovi Trumpovi, že zavedením nových ciel na tovar z Číny poškodí Apple a pomôže Samsungu

Tim Cook na stretnutí s americkým prezidentom Donaldom Trumpom hovoril, že sankcie na dovoz tovarov a služieb z Číny pomôžu Samsungu a im uškodia.

Tim Cook, generálny riaditeľ spoločnosti Apple sa koncom minulého týždňa stretol s  americkým prezidentom, Donaldom Trump. Na spoločnej večeri preberali dopady sankcií v podobe zvýšenia cla na dovoz čínskeho tovaru a služieb.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tim Cook vysvetľoval, že sankcie pomôžu Samsungu  a im uškodia

Tim Cook vysvetľoval americkému prezidentovi negatívne dopady, ktoré by nastali po zavedení prípadných ciel na dovezený tovar z  Číny. Cook si myslí, že z celej situácie by nakoniec vyťažila kórejská spoločnosť Samsung na úkor ich spoločnosti. Dôvodom prečo si to Cook myslí je, že väčšiu časť výroby svojich produktov majú umiestnenú v Číne narozdiel od konkurencie. Inými slovami, prirážka v podobe 10% na nimi vyrábané produkty by mala negatívny dopad na finálne ceny produktov, ktoré už aj tak nepatria medzi najlacnejšie. Na  tému upozorňuje portál phonearena.com.

Donald Trump sa k  stretnutiu s Timom Cookom vyjadril následovne:

„Mal som veľmi dobré stretnutie s Timom Cookom. Mám veľkú úctu k Timovi Cookovi a Tim so mnou diskutoval na tému taríf. Jednou z vecí, na ktorú upozornil je, že spoločnosť Samsung je ich konkurent číslo jedna a spoločnosť Samsung by neplatila tarify, pretože vyrábajú v Južnej Kórei.“

Tim Cook iniciovaním tohto rozhovoru reagoval na vyjadrenia amerického prezidenta z  pred dvoch týždňov, kedy Donald Trump verejne vyhlásil, že plánuje zaviesť dodatočné tarify na dovoz tovarov a služieb z Číny. Dôvodom má byť nedodržanie dohody čínskeho prezidenta zo Summitu G20, kedy sa údajne dohodli na tom, že Čína zvýši objem nákupov poľnohospodárskych produktov z USA, a zároveň obmedzí predaj Fentanylu do USA.

Trump ďalej dodal, že Cook mu predložil veľmi silný argument, a  preto bude o ňom rozmýšľať.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close