TikTok prináša prémiovú funkciu medzi viacerých používateľov: Možno k nej máte prístup aj vy!

TikTok Series si budeme môcť užívať vo väčšej miere. Služba umožní zarobiť viacerým tvorcom po splnení podmienok.

TikTok
Zdroj: unsplash (Solen Feyissa)

Sociálna sieť TikTok sa stala v priebehu posledných mesiacov jednou s najobľúbenejších platforiem na internete. Mladí, no aj starší používatelia si užívajú sledovanie kratších videí, ktoré sa im zobrazujú náhodne pod sebou a dokážu nad nimi stráviť doslova hodiny svojho času. Po úspešnom štarte na trhu sa populárna platforma sústredila na pridávanie viacerých funkcií, medzi ktoré môžeme zaradiť aj jednu pomerne kontroverznú. Už pri jej oznamovaní si vyslúžila miernu kritiku, keďže svojím spôsobom viacerým ľuďom pripomínala skôr princíp služby OnlyFans. Išlo o možnosť zdieľania Series, ktorá sa doteraz obmedzovala len pre určitých používateľov. Ako nás však služba informuje na svojom blogu, tomuto obmedzeniu má byť koniec.

TikTok umožní zdieľanie Series pre ďalších používateľov

Aj vy ste možno narazili na funkciu Series, ktorá sa pred niekoľkými týždňami dostala medzi prvých používateľov. V rámci tejto funkcie si mohli influenceri vytvoriť tzv. série videí, ktoré uzamkli pod platobnú bránu a len predplatitelia si mohli zobraziť tieto videá. Series umožňovali používateľom zdieľať v rámci jednej série až 80 videí, pričom každé mohlo mať dĺžku až 20 minút. Čo je ale zaujímavé, TikTok pri tejto funkcii neriešil žiadne obmedzenia čo sa týka explicitného obsahu. Aj preto si služba pravdepodobne vyslúžila kritiku, keďže týmto princípom pripomínala OnlyFans.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Teraz však viacerí používatelia môžu využívať prístup k Series nielen ako sledovatelia, no aj ako tvorcovia. Musia pritom spĺňať podmienky, ktoré si TikTok určil. Podmienky sú tak nasledovné.

  • Používatelia musia mať viac ako 18 rokov
  • Účet musí byť minimálne 30 dní starý od založenia
  • Účet musí mať minimálne 10 000 sledovateľov
  • Účet musel zdieľať minimálne 3 verejné videá v posledných 30 dňoch
  • V rámci účtu musí byť aspoň jedno video s 1 000 autentickými pozretiami počas posledných 30 dní

Využitie funkcie služba povolí aj bez splnenia podmienok

Ak by ste ale chceli využívať funkciu Series ako tvorca a zarobiť si tak od jedného po 190 dolárov za jednu sériu za každého predplatiteľa, tak nemusíte spĺňať všetky podmienky. TikTok umožní používateľom nedodržať podmienku 10 000 sledovateľov účtu. Musia však pritom odoslať špeciálnu žiadosť v Creator Center, teda centre pre tvorcov. Odoslanie žiadosti ale nezaručuje, že ju služba aj potvrdí, môže sa totiž stať, že ju zamietne.

Odomykanie funkcie Series sa bude postupne diať v rôznych regiónoch. Môže sa teda stať, že ste zatiaľ na túto možnosť na platforme TikTok nenarazili. V blízkej budúcnosti by sa to ale mohlo zmeniť a zarobiť by ste si tak mohli aj vy. Samozrejme teda v prípade, že spĺňate aj ďalšie podmienky služby, ktoré si stanovila.

Využívate TikTok aj vy? A patríte medzi sledovateľov alebo tvorcov videí? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre