Tieto Xiaomi smartfóny už vedia využiť funkciu virtuálnej RAM: Je medzi nimi i ten váš?

RAM pamäť bude možné v Xiaomi smartfónoch čoskoro systémovo rozšíriť. Pozrite sa, v ktorých smartfónoch je funkcia už teraz.

MIUI 12.5_aktualizacia ako nainstalovat
Zdroj: YouTube (Technolobe)

V poslednej dobe rozprúdili vlny v rôznych diskuziách debaty o pripravovanej funkcii v nadstavbe MIUI. Tá má priniesť používateľom lepší zážitok z používania smartfónu, keďže umožní virtuálne rozšíriť RAM pamäť vášho smartfónu. A i keď sa pôvodne rozprávalo, že funkcia bude dostupná až po príchode nadstavby MIUI 13, v niektorých smartfónoch môžu túto vychytávku ich majitelia testovať už teraz. Informoval o tom portál Xiaomiadictos.com a veríme, že ak vlastníte niektorý z týchto modelov, novinka vás poteší.

Čo to virtuálna RAM je?

Niektorým z vás stále nemusí byť jasné, ako vlastne virtuálna RAM funguje. Ako však jej názov už napovedá, ide o funkciu, ktorá systémovo „ukrojí“ z vášho interného úložiska, ktoré sa vo výsledku bude správať ako pamäť RAM. Výhodu v tejto funkcii budú mať paradoxne drahšie zariadenia s väčšou pamäťou RAM, ktoré si budú vedieť premeniť viac gigabajtov. Naopak lacnejšie zariadenia napríklad len so 4GB pamäte, ktoré túto funkciu budú potrebovať viac, si budú vedieť premeniť len 1GB.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre ktoré zariadenia je novinka dostupná

Ako sme už spomínali, funkcia, ktorá umožní rozšírenie pamäte RAM v smartfónoch je dostupná i v najnovšej verzii nadstavby MIUI 12.5. Zdá sa však, že do Európy príde s nejakým oneskorením, no v Číne ju už prví majitelia smartfónov registrujú. A ktoré smartfóny získajú užitočnú funkciu ako prvé? Pozrite sa na tento zoznam.

Čínska verzia modelu Redmi Note 10 Pro 5G funkciu získala ako prvá a disponuje ňou už niekoľko dní. Tento smartfón sa na našom trhu bude nachádzať pod názvom Poco X3 GT, ak teda túžite po funkcii rozšírenia pamäte RAM a nemienite za smartfón utratiť všetky svoje úspory, určite zvážte kúpu tohto smartfónu.

Tešíte sa na novú funkciu v smartfónoch i vy? A je váš smartfón medzi tými, ktoré funkciou už disponujú? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre