SpravodajstvoXiaomi

Tieto Xiaomi smartfóny majú aktuálne najlepšiu kameru na trhu: Ktorý z nich by ste si vybrali vy?

Mi 11, Xiaomi 11T Pro či Redmi Note 10 Pro. Tieto smartfóny a ešte viac majú najlepšiu kameru v portfóliu od Xiaomi. Ktorý si vyberiete vy?

Čínska spoločnosť Xiaomi prináša na trh mnoho špičkových smartfónov za skvelú cenu. V portfóliu má hneď niekoľko modelových sérií, z ktorých sa každá sústreďuje na niečo iné. Niektoré modely sa sústreďujú na bezkonkurenčný výkon, iné zasa ohúria rýchlym nabíjaním. Veľký dôraz sa však v tomto smere dáva i na kamery smartfónov, ktoré sa dnes už častokrát vedia vyrovnať i profesionálnym fotoaparátom. Zaujíma vás však, ktoré smartfóny z portfólia spoločnosti Xiaomi majú aktuálne najlepšiu kameru na trhu? Pozrite sa spolu s nami na výber toho najlepšieho, čo nám čínsky gigant ponúka. Zoznam najlepších modelov pre nás priniesol portál andro4all.com.

Mi 11

Čím iným by sme mali začať ako vlajkovým smartfónom pre tento rok. Model Mi 11 bol predstavený pôvodne ešte v decembri minulého roka a rozhodne má čo ponúknuť. V prípade kamery sa totiž pozeráme na zostavu troch snímačov, kde hlavným snímačom je 108mpx Samsung Bright S5KHMX s podporou optickej stabilizácie obrazu. Sekunduje mu 13mpx ultraširoký snímač a trojicu dopĺňa 5mpx makro snímač. Čo sa týka videa, Mi 11 podporuje natáčanie 8K videí pri 24/30fps a selfie kameru v tomto prípade nájdeme 20-megapixelovú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 11_displej (1)
Zdroj: YouTube (Xiaomi)

Pri pohľade na výkon model poháňa čipset Snapdragon 888 a medzi jeho plusy patrí napríklad 120Hz AMOLED displej či 4600mAh batéria s podporou 55W nabíjania. K dispozícii je tu ďalej i 50W bezdrôtové nabíjanie či NFC pre bezkontaktné platby smartfónom.

Xiaomi 11T Pro

Druhým smartfónom z výberu smartfónov s najlepšou kamerou je Xiaomi 11T Pro. Ide o čerstvú novinku z dielne čínskeho giganta a o skvelé fotografie v tomto prípade nebude núdza. Hlavný snímač Samsung S5KHM2 má 108mpx a rovnako i v tomto prípade nájdeme 8mpx ultraširoký snímač. Tretí 5mpx snímač však v tomto prípade nebude makro ale telemakro. V smartfóne ďalej nájdeme 16mpx selfie kameru a 8K videá hlavnou kamerou smartfón zvláda natáčať pri 30fps.

xiaomi 11T pro 2
Zdroj: Youtube @Xiaomi

Smartfón je i v tomto prípade poháňaný čipsetom Snapdragon 888, no prednosti má i iné. Spomenúť musíme napríklad 5000mAh batériu s podporou 120W nabíjania či prítomnosť 120Hz AMOLED displeja s podporou Dolby Vision. Bonusom sú napríklad i stereoreproduktory či prítomnosť NFC pre bezkontaktné platby smartfónom.

Redmi Note 10 Pro

Aby sme však odbočili z vlajkovej triedy smartfónov, musíme spomenúť i lacný Redmi Note 10 Pro. Model opäť prichádza so 108mpx hlavným snímačom kamery, v tomto prípade ide o rovnaký snímač, aký nájdeme v drahšom Xiaomi 11T Pro. Prítomné sú tu však i ďalšie tri snímače. 8mpx ultraširoký snímač, 5mpx makro či 2mpx hĺbkový snímač tvoria skvelú kameru. Video smartfón zvláda len na úrovni 4K pri 30fps. Selfie kamera pozostáva u skvelého smartfónu od Redmi zo 16mpx snímača.

Redmi Note 10 Pro
Zdroj: YouTube (Nick Ackerman)

Model poháňa čipset Snapdragon 732G od Qualcommu, smartfón teda ponúka „len“ 4G konektivitu. Prítomný je však i 120Hz AMOLED displej, stereo reproduktory, 5020mAh batéria s podporou 33W nabíjania či NFC pre bezkontaktné platby.

Mi 11i

Štvrtým smartfónom v poradí je Mi 11i, ktorý akosi upadol do zabudnutia. Ide však o skvelý smartfón, ktorý vychádza z čínskeho Redmi K40 Pro+. Kamera v prípade tohto smartfónu pozostáva z troch snímačov. Hlavný snímač má v tomto prípade 108mpx a opäť ide o ten istý snímač, aký nájdeme u Redmi Note 10 Pro či Xiaomi 11T Pro. Sekunduje mu 8mpx ultraširoký snímač a 5mpx telemakro snímač. 8K videá smartfón zvládne pri 30fps a o selfie snímky sa nám postará 20mpx kamera.

Mi 11i
Zdroj: Xiaomi

Mi 11i je poháňaný čipsetom Snapdragon 888. Jeho prednosťami je napríklad 120Hz Super AMOLED displej, 4520 mAh batéria s podporou 33W nabíjania či NFC pre bezkontaktné platby. V smartfóne ďalej nájdeme napríklad i stereo reproduktory, taký 3.5mm jack by sme tu však hľadali márne.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Jedným z najmladších prírastkov do rodinky Xiaomi je i Xiaomi 11 Lite 5G NE. Model disponuje skvelou kamerou na svoje cenové pomery a o krásne snímky sa nám postará 64mpx hlavný snímač. Dopĺňa ho 8mpx ultraširoký snímač a trojicu dotvára 5mpx telemakro. 4K videá smartfón zvláda natáčať pri 30fps a v smartfóne nájdeme i taký 20mpx snímač podobne, ako je tomu vo vlajkovom Mi 11.

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Zdroj: YouTube (Lim Reviews)

O výkon sa nám v tomto prípade stará čipset Snapdragon 778G od Qualcommu a prednosťou smartfónu je jeho kompaktné telo. Jeho hrúbka je len 6.8mm a váži len 158 gramov. 4250mAh batéria môže byť napájaná 33W nabíjaním a prítomné sú tu i stereo reproduktory či NFC konektivita. V rámci úspory priestoru nám tu však opäť chýba 3.5mm jack, redukcia z USB-C konektora pre slúchadlá s jackom sa však nachádza v balení.

Ktorý smartfón by ste si vybrali vy a prečo? A vlastníte náhodou niektorý z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close