Tieto všetky smartfóny vedia získať MIUI 12.5 Enhanced prostredníctvom custom ROM: Nájdete tam aj ten váš?

Nadstavbu MIUI 12.5 Enhanced vieme už dnes stiahnuť prostredníctvom custom ROM do viacerých smartfónov. Pozrite sa, ktoré sú aktuálne na zozname.

MIUI 12.5 Enhanced Edition
Zdroj: Xiaomi

Nadstavba MIUI 12.5 Enhanced pomaly mieri do viacerých smartfónov na našom trhu, avšak oficiálna distribúcia nie je jediným spôsobom, ako ju môžete získať. Tí odvážnejší a skúsenejší využívajú starú známu Xiaomi.eu ROM, ktorá vychádza z čínskej verzie systému. Prináša tak viac funkcií, systém je o niečo optimalizovanejší v porovnaní s klasickou globálnou ROM ale hlavne aktualizácie prichádzajú skôr, ako prostredníctvom oficiálnej distribúcie. Ak teda stále zvažujete prechod na tento typ ROM a nie ste si tým zatiaľ istí, máme pre vás dobrú správu. Xiaomi.eu ROM prináša nadstavbu MIUI 12.5 Enhanced do viac ako desiatich smartfónov a stiahnuť si ju môžete už teraz. Nájdete na zozname aj svoje model?

Prečo si zvoliť Xiaomi.eu ROM?

Medzi všetkými custom ROM pre smartfóny od Xiaomi, Redmi i Poco je práve tá od Xiaomi.eu najobľúbenejšia. V skutočnosti práve táto ROM bola kedysi jedinou oficiálnou na našom trhu, neskôr sa však spoločnosť rozhodla vziať všetku prácu do svojich rúk. Vznikla tak oficiálna globálna a neskôr i európska verzia ROM, z verzie Xiaomi.eu sa však stala nesmierne obľúbená custom ROM.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nadstavba ponúka ako stabilné, tak i týždenné verzie rovnako, ako je tomu v Číne. V skutočnosti teda ide o preloženú a upravenú verziu čínskej ROM pre naše pomery. A ako sme už spomínali, nadstavba je častokrát stablinejšia, prináša viacero funkcií a najmä prináša aktualizácie skôr, ako je tomu v prípade globálnej distribúcie. Developeri tejto ROM totiž pracujú na svojej verzii systému pre Európu už vo chvíli, kedy pre daný model výjde verzia v Číne.

Ktoré modely si môžu tento systém stiahnuť?

Ak zvažujete prechod na Xiaomi.eu ROM, určite vás zaujíma, ktoré modely si vedia už teraz stiahnuť najnovšiu MIUI 12.5 Enhanced. Na zozname sa nachádza spomínaných viac ako 10 modelov, ktoré sa vo veľkej väčšine radia medzi prémiové smartfóny tohto roka. Nájdu sa však i výnimky, tak sledujte pozorne.

 • Mi 11
 • Mi 11 Pro
 • Mi 11 Ultra
 • Mi 11i
 • Mi 10
 • Mi 10 Pro
 • Mi 10 Ultra
 • Mi 10T
 • Mi 10T Pro
 • Poco F3
 • Poco F2 Pro
 • Xiaomi MIX 4

Ako môžete vidieť zoznam je obsiahly a ak vlastníte niektorý z týchto modelov a chceli by ste skúsiť niečo nové, Xiaomi.eu ROM je tu pre vás. Pred inštaláciou však treba mať odomknutý bootloader a nainštalovaný softvér pre custom boot. Najznámejším softvérom a veľmi odporúčaným je TWRP. Samotnú verziu MIUI 12.5 Enhanced môžete stiahnuť prostredníctvom týchto stránok.

Skúšali ste niekedy custom Xiaomi.eu ROM? A je pre vás už nadstavba MIUI 12.5 Enhanced dostupná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre