ANDROIDSpravodajstvo

Tieto vlastnosti smartfónov tipovali používatelia pred piatimi rokmi: Splnili sa ich predpoklady?

Aké vlastnosti budú mať smartfóny o 5 rokov? Takúto otázku si položili používatelia v roku 2017, pozrite sa, či mali pravdu.

Smartfóny a ich technológie sa neustále vyvíjajú a my môžeme sledovať, ako každou chvíľou niektorý z technologických gigantov prinášajú na trh novinky. Či už sa rozprávame o kamere pod displejom či čítačke odtlačkov prstov v displeji, nič z toho sme tu pred pár rokmi nemali. Portál andro4all.com sa však teraz pozrel na to, aké vlastnosti telefónov tipovali používatelia pred piatimi rokmi. Používatelia sa vyjadrovali prostredníctvom populárneho fóra Reddit a my sa teraz môžeme pozrieť na to, či sa ich predpoklady naplnili. Počas posledných piatich rokov sa totiž trh so smartfónmi výrazne zmenil, pričom noviniek je viac než dosť.

„Moja otázka teda znie, aké nadchádzajúca technológie,  si myslíte, že by sa reálne mohli stať normou v nasledujúcich piatich rokoch?“, znela základná otázka, na ktorú odpovedali používatelia.

Čítačka odtlačkov prstov či ďalšie vlastnosti displeja

Jedným z častým odhadov používateľov bolo ukrytie čítačiek odtlačkov prstov pod displej. V roku 2017 výrobcovia pracovali usilovne na tom, aby skenery pre odtlačok prstov odstránili zo zadnej strany, pričom sa premiestnili najmä do tlačidiel vypínania. Neskôr však prešli pod displej, čo tipovali aj používatelia. Okrem toho tento skener dnes patrí medzi najvyužívanejšie vlastnosti vlajkových modelov, takže sa tento predpoklad splnil.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei Nova 9_skener odtlackov prstov_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Medzi ďalšie vlastnosti smartfónov, ktoré tipovali používatelia, boli zmeny v displeji. V roku 2017 sme o vyššej obnovovacej frekvencii displeja sme mohli len snívať, no dnes je to úplne bežnou vlastnosťou aj u lacnejších zariadení.

Používatelia rovnako tipovali aj prítomnosť QLED panelov, ktoré síce nie sú bežné u smartfónov, no televízie ich využívajú celkom bežne. V jednej veci sa však používatelia mýlili. Telefóny dnes nevieme využívať ako zariadenie pre plnohodnotnú virtuálnu realitu. Napriek tomu však predikcie ohľadom displejov z roku 2017 nie sú úplne mimo.

Predpovediam neušli ani skladateľné smartfóny

V roku 2017 používatelia predpokladali aj to, že tablety a smartfóny budú v jednom zariadení. To sa im splnilo s príchodom skladateľných mobilov, ktoré nám ponúkajú aj veľký displej a zároveň menší vonkajší displej.

Samsung Galaxy Z Fold 4 rozložený
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalším tipom alebo prianím bol aj príchod populárnych hier z počítačov a herných konzol do mobilných zariadení. Dnes je to rovnako skutočnosťou napríklad v prípade Apex Legends, Minecraftu alebo Civilization VI. Rovnako sa nedávno ohlásil aj príchod Age of Empires do Androidov, čo taktiež poteší fanúšikov, ktorí tipovali tieto vlastnosti. V smartfóne si môžeme zahrať aj ďalšie hry, ako je napríklad Counter Strike alebo Leage of Legends.

Ďalšou pravdivou predpoveďou bolo aj vylepšenie mobilnej fotografie. Používatelia odhadovali, že smartfóny budú využívať kamery, ktoré doplní pokročilá AI. Nemusíme určite spomínať, že sa aj táto predpoveď splnila.

Medzi ďalšie odhadované vlastnosti patrili aj batérie s väčšou kapacitou ako 4000mAh, bežné využívanie USB-C konektorov a NFC pre platby mobilom. A nemusíme vám zrejme pripomínať, že aj tieto predpoklady sa naplnili. Aj z tohto dôvodu by sme radi poukázali predpovede ohľadom budúcich technológií. Nie vždy sa totiž musíme mýliť, aj keď sa dnešné predpoklady môžu zdať úplne mimo realitu.

Aké ste mali predpovede v roku 2017 vy? A čo tipujete do budúcnosti? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close