APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Tieto užitočné rozšírenia pre internetový prehliadač Chrome patria medzi najpopulárnejšie. Ktoré z nich používate?

Google zverejnil zoznam najpopulárnejších rozšírení pre prehliadač Chrome za rok 2021. Rozdelené sú do viacerých kategórií.

Google Chrome patrí medzi najšikovnejšie a zároveň najpopulárnejšie internetové prehliadače v súčasnosti. Dokazujú to i štatistiky, na ktoré sme nedávno upozornili. Populárnym je, ako u nás, tak i v zahraničí. Svojej popularite určite vďačí vo veľkej miere i rozšíreniam. Google najnovšie prostredníctvom svojho blogu upozorňuje na najpopulárnejšie rozšírenia tohto roka. Ktoré to sú? Poďme sa na ne spolu nižšie pozrieť.

Tieto rozšírenia pre prehliadač Chrome sú najpopulárnejšími

Google rozdelil jednotlivé rozšírenia do viacerých kategórií. Prvou z nich je Komunikácia a spolupráca. Spoločnosť charakterizuje túto kategóriu, už ako z jej názvu plynie, ako kategóriu určenú na zjednodušenie a zefektívnenie komunikácie. Prvý rozšírením je Loom. Ide o aplikáciu, ktorá uľahčuje zachytávanie a zdieľanie videí s ostatnými používateľmi. Mote je druhou aplikáciou, ktorá umožňuje vytváranie hlasových komentárov, či prepis reči do textovej podoby. Tretím najpoužívanejším rozšírením je Wordtune. Ide o aplikáciu, ktorá pomáha najmä zachytávať preklepy v e-mailoch, ale i v dokumentoch, s ktorými pracujeme.

Mote: voice notes & feedback
Mote: voice notes & feedback
Developer: mote.com
Price: Free

Ďalšia kategória rozšírení sa zameriava na produktivitu. Medzi najlepšie rozšírenia tohto druhu sa dostali aplikácie Forest, Dark Reader, Tab Manager Plus a Nimbus Screenshot and Screen Video Recorder. Prvá aplikácia slúži za účelom, aby ste zostali sústredený na jednu úlohu. Funguje tým spôsobom, že ako niečo dokončíte, tak vám „v záhrade vyrastie strom“. Cieľom je, aby ste vybudovali týmto spôsobom les. Aplikácia Dark Reader, ako už z názvu plynie, tak ide o nástroj, prostredníctvom ktorého viete prepnúť internetové stránky do tmavého odtieňu. Tab Manager je aplikáciou, ktorá ponúka širšie možnosti správy otvorených kariet v prehliadači. Posledná aplikácia ponúka možnosť vytvárania snímok obrazovky, či nahrávania obrazovky.

Forest: stay focused, be present
Forest: stay focused, be present
Dark Reader
Dark Reader
Price: Free
Tab Manager Plus for Chrome
Tab Manager Plus for Chrome
Developer: stefanxo.com
Price: Free

Aktuálna pandémia zmenila i to, ako sa vzdelávame. Práve tretia skupina rozšírení tvorí túto kategóriu aplikácií. Medzi tie najpopulárnejšie rozšírenia v tejto oblasti patrili Kami, InsertLearning, Toucan a Rememberry. Kami je aplikáciou, prostredníctvom ktorej je možné vytvoriť interaktívny priestor medzi žiakmi a učiteľmi. Druhé rozšírenie ponúka zas rýchly spôsob, ako si môžete vytvárať poznámky a integrovať ich prípadne i do aplikácie Google Classroom. Toucan je zas aplikáciou, ktorá sa snaží učiť jazyky zábavnejšou formou. Rememberry je rovnako aplikáciou z toho istého súdku, ako je Toucan.

Kami for Google Chrome™
Kami for Google Chrome™
Developer: kamihq.com
Price: Free
InsertLearning
InsertLearning
Toucan - Sprachen lernen
Toucan - Sprachen lernen
Developer: jointoucan.com
Price: Free
Rememberry - Translate and Memorize
Rememberry - Translate and Memorize

Poslednou kategóriou rozšírení sú aplikácie, ktoré ponúkajú možnosť prispôsobenia si témy prehliadača a uľahčujú nakupovanie. Do tohto výberu sa dostali dve rozšírenia. Prvým je Stylus. Ide o aplikáciu, prostredníctvom ktorej si  môže používateľ prispôsobiť vzhľad prehliadača. Druhou aplikáciou je Rakuten. V tomto prípade ide o aplikáciu, ktorá ponúka používateľom možnosť vyhľadania kupónov online.

Stylus
Stylus
Developer: stylus.openstyles
Price: Free

Ktoré rozšírenia používate, prípadne, inšpirovali vás niektoré z rozšírení vyššie, aby ste ich skúsili? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close