Tieto tri Xiaomi smartfóny získavajú oficiálne aktualizáciu na MIUI 13 a Android 12: Nájdete sa medzi nimi?

Nadstavba MIUI 13 prichádza do prvých Xiaomi smartfónov prostredníctvom oficiálnej distribúcie. Tieto modely to sú.

MIUI 13 a Android 12
Zdroj: nextnewssource.com, Vosveteit.sk

I keď nadstavba MIUI 13 ešte oficiálne neprišla na náš globálny trh, prvé oficiálne aktualizácie pre smartfóny už pomaly prichádzajú. Nemyslíme teda aktualizáciu prostredníctvom custom Xiaomi.eu ROM, ktorú si môžeme nainštalovať už niekoľko týždňov pre vybrané modely. Myslíme teraz naozaj aktualizáciu, ktorá prichádza od Xiaomi a prináša so sebou i Android 12. Aktualizácia sa momentálne dostáva do troch smartfónov bežiacich na globálnej ROM, informuje známa komunita Xiaomiui. A i keď zatiaľ pre vás aktualizácia nie je dostupná, môžete očakávať, že sa čoskoro dostane i ku vám. Ide totiž o Mi Pilot verziu systému, ktorá začína testovať stabilitu systému na verejnosti. Ste zvedavý, ktoré modely aktuálne aktualizáciu evidujú? Pozrite sa na to spolu s nami.

Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro i Mi 11 Lite 4G

Aktualizácia na nadstavbu MIUI 13 postavenú na Androide 12 prichádza do troch modelov strednej, resp. vyššej strednej triedy. Rozprávame sa konkrétne o modeli Redmi Note 10 poháňanom čipsetom Snapdragon 678, ktorý zlákal množstvo fanúšikov svojou nízkou cenou. Z aktualizácie sa môžu tešiť i niektorí majitelia modelu Redmi Note 10 Pro, ktorý sa vyznačuje 108mpx hlavným snímačom kamery a 120Hz AMOLED displejom. Trojicu uzatvára Mi 11 Lite 4G, teda Lite verzia vlajkovej lode pre minulý rok, ktorý poháňa čipset Snapdragon 732G.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Všetky tri smartfóny evidujú aktualizáciu veľkú približne medzi 2.5 až 3 GB. Nejde teda o malú aktualizáciu, no prináša so sebou skvelé prvky bezpečnosti a nové funkcie. Medzi novinky však žiaľ nemôžeme v globálnej verzii zaradiť i nový Mi Sans font. Xiaomi tak naďalej pokračuje vo využívaní fontu Roboto, ktorý sme využívali doteraz. Čo si však v prvom rade všimneme, sú nové tapety a tiež tzv. Sidebar, teda bočnú lištu s najpoužívanejšími či vybranými aplikáciami podľa vlastného výberu.

Aktualizácia príde čoskoro i na širokú verejnosť

Nadstavba MIUI 13 sa síce ešte oficiálne na globálnom trhu nenachádza, no už čoskoro príde. Na príchod novej verzie systému nás začala pripravovať i samotná spoločnosť, ktorá tvrdí, že nastal čas na oficiálne predstavenie globálnej verzie nadstavby. Niektorí leakeri si dovoľujú povedať, že by sa tak mohlo udiať26. januára po boku smartfónov z radu Redmi Note 11. Táto informácia zatiaľ nie je oficiálna a Xiaomi sa nám k tomu ešte nevyjadrilo. Čo však vieme odhadnúť je fakt, že už dlho čakať nebudeme.

Aktualizácia pod programom Mi Pilot je dostupná len pre vybraných používateľov, ktorí sa do programu prihlásili. Ak však všetko pôjde ako má, tak sa novej verzie nadstavby MIUI 13 budeme môcť dočkať už vo veľmi blízkej dobe. Radosť tak môžu mať najmä majitelia týchto smartfónov, ktorí sa dočkali svojej verzie nadstavby skôr, ako možno očakávali.

Vlastníte niektorý model z tejto trojice smartfónov? A na akú novinku z nadstavby MIUI 13 sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre