Tieto staršie, no stále populárne Samsung telefóny už nedostanú žiadnu aktualizáciu. Je na zozname aj váš?

Kórejský gigant, Samsung, zastavil softvérovú podporu pre viacero populárnych modelov telefón.

Telefon Samsung
Zdroj: unsplash.com (Mark Chan)

Aktualizácie operačného systému alebo bezpečnostné aktualizácie sú základnou výbavou každého mobilu. Udržujú náš telefón v dobrej kondícii a bezpečí pred kybernetickými hrozbami, hlavne tie bezpečnostné aktualizácie. Len nedávno sme upozornili na viacero závažných chýb v Androide, ktoré Google odstránil. Pomocou novoobjavených chýb mohli útočníci získať prístup do zariadenia a to bez toho, aby k tomu nejako prispel používateľ. Treba ale povedať, že o samotnú distribúciu aktualizácií, sa starajú výrobcovia telefónov. No zdá sa, že viacero smartfónov od spoločnosti Samsung zostane do budúcna už neaktualizovaných, upozorňuje portál sammobile.com.

Viacero modelov od Samsungu stratilo softvérovú podporu

Portál najnovšie upozorňuje na niekoľko populárnych zariadení, ktoré už nebudú zo strany kórejského giganta softvérovo podporované. Nejde síce o novinky na trhu, no aj napriek tomu, ide o populárne zariadenia, ktoré majú vo vreckách nohavíc stále státisíce ľudí vrátane Slovákov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ide konkrétne o modely telefónov Galaxy A50, Galaxy S10e, Galaxy S10, a Galaxy S10+, pre ktoré používatelia už nemusia čakať ďalšie aktualizácie. Portál sa odvolávala priamo na stránku podpory Samsungu, kde už v pláne podpory tieto modely nenájdeme.

Druhým dychom ale treba uviesť, že ide o modely smartfónov, ktoré Samsung podporoval viac ako 4 roky. Zároveň treba podotknúť, že z nejakého dôvodu, 5G model Galaxy S10 je stále na zozname podporovaných zariadení, no rovnako môžeme očakávať, že mu v najbližších mesiacoch zazvoní umieračik.

Pre tých, ktorý nevedia, tak Galaxy A50 bol predstavený s Androdiom vo verzii 9, ktorý bol neskôr aktualizovaný na Android 10 a Android 11. V prípade modelov Galaxy 10e, Galaxy S10 a S10+, Samsung ich dodal na trh s Androidom vo verzii 9, no dnes ich poháňa Android 12.

Ak sa pýtate, ako je na tom Galaxy S10 Lite, ktorý bol predstavený neskôr v roku 2020, tak ten je stále na zozname podporovaných zariadení. Poháňa ho dokonca najnovší Android vo verzii 13 v kombinácii s nadstavbou One 5.1. Čo sa týka bezpečnostných aktualizácií, tak tie by mal dostávať ešte najmenej jeden rok. Ak máte teda tento model zariadenia, tak ste v „suchu“ a nemusíte mať obavy, že by bolo vaše zariadenie jednoduchým cieľom pre hackerov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre