Tieto smartfóny z radov Redmi prichádzajú o niektoré funkcie, je medzi nimi aj váš?

Redmi v posledných dňoch odstraňuje vybrané funkcie z niekoľkých svojich smartfónov, čo je za tým? A ktoré zariadenia to sú?

Xiaomi Redmi Logo
Zdroj: Vosveteit.sk

I keď sa v poslednej dobe rozpráva o aktualizáciách Xiaomi, resp. Redmi smartfónov na MIUI 12.5, niektoré z nich čaká práve opačný problém. Prichádzajú o niektoré funkcie, ktoré sú špecifickými pre MIUI 12 a ich návrat je v nedohľadne. Čo to spôsobuje? Portál Piunikaweb.com nám dal odpoveď.

Optimalizácia Redmi smartfónov

Pre viacerých vlastníkov Xiaomi smartfónov nie je žiadnou novinkou, že nadstavba MIUI 12 nie je príliš stabilná. Sprevádzajú ju rôzne problémy, ako napríklad pády aplikácií, svojvoľné reštartovanie smartfónu a v neposlednom rade boot loop alebo teda slučka načítavania smartfónu. Xiaomi sa teda rozhodlo na úkor niektorých funkcií v nadstavbe MIUI trochu oživiť smartfóny z nižšej rady a priniesť im stabilitu a optimalizáciu systému.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Medzi odstránené funkcie patrí napríklad:

  • Rozdelená obrazovka
  • Floating Windows (Plávajúce aplikácie)
  • Zamknutie aplikácií v paneli s poslednými otvorenými

Tieto funkcie sú zatiaľ známe, no odstránených ich môže byť oveľa viac. Ich opätovný návrat do smartfónov zatiaľ nie je známy, no veríme, že Xiaomi na nich usilovne pracuje a čoskoro budú opäť k dispozícii.

Zoznam zariadení

Ako sme už avizovali, ide o smartfóny z nižšej rady, teda konkrétne z radov Redmi 9. Séria smartfónov v zložení Redmi 9, Redmi 9A (9AT) a Redmi 9C sú obľúbenými najmä medzi menej náročnými užívateľmi a ide o najzákladnejšie modely od čínskeho výrobcu.

Okrem smartfónov z nižšej rady však o tieto funkcie prichádza i základný model zo série Redmi Note 9, jeho vylepšené verzie Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro o funkcie neprichádzajú.

Android 11

Okrem odstránenia určitých funkcií z týchto zariadení čaká ich majiteľov ďalšia nepríjemná správa. Pre tieto modely z radov dcérskej spoločnosti Xiaomi nebude tak skoro k dispozícii ani nová verzia Android 11, ktorá prináša hneď niekoľko noviniek. Vo viacerých smartfónoch je však táto verzia systému nestabilná a mnohí váhajú nad jeho inštaláciou, pretože často prináša problémy. Preto je pochopiteľné, že na úkor niektorých funkcií Xiaomi radšej zapracuje na spokojnosti majiteľov a prinesie im stabilný systém do smartfónov.

Vlastníte niektorý z týchto smartfónov? A evidujete výpadok týchto funkcií? Dajte nám vedieť v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre