SpravodajstvoZariadenia

Tieto smartfóny ponúkajú najlepšiu kameru na trhu: Tipnete si, ktorý fotomobil je najlepší?

Vybrať si správny fotomobil nemusí byť dnes pri veľkej ponuke jednoduché. Pozrite sa teda na prehľad najlepších smartfónov s dobrou kamerou.

Fotografovanie smartfónom je v poslednej dobe čoraz populárnejšou záležitosťou. Výhodou pri takomto fotografovaní je, že svoje zariadenie máte neustále po ruke a nemusíte so sebou nosiť častokrát ťažšiu kameru. Nikdy totiž neviete, kedy sa pred vami ocitne dokonalá scéna, ktorú si chcete zachytiť. Kamery v smartfónoch dnes už bývajú natoľko pokročilé, že sa dokážu porovnať aj s kompaktnými fotoaparátmi a to nehovoríme ani o tom, že sú o niečo lacnejšie. Pri výbere nového mobilu tak môžete zvažovať medzi hlavnými parametrami aj kameru, ktorá by mala spĺňať naše požiadavky pre kvalitné fotografie. Ako si však vybrať ten správny fotomobil? Pozrite sa s nami na rebríček DxOMark, ktorý zoradil najlepšie zariadenia na trhu, ktoré sa podrobili testu.

Nie je to len o megapixeloch

To, že správny fotomobil nemusí mať nutne čo najviac megapixelov, už dávno vieme. Niektoré vlajkové lode dokážu vyčarovať skvelé výsledky aj so snímačom s 50mpx a vybrané modely na popredných priečkach dokonca ponúkajú „len“ 12mpx hlavný snímač kamery. Dôvodom je to, že sa výrobcovia smartfónov spoliehajú aj na väčšiu veľkosť pixelov, čo v konečnom dôsledku prináša menší šum do fotografií aj pri horších svetelných podmienkach.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
kamera smartfonu
Zdroj: unsplash.com (Khoa Nguyen)

Rovnako sa viacerí výrobcovia spoliehajú aj na väčšie snímače, pričom tie najlepšie zariadenia ponúkajú až 1″ snímače kamery. Správny fotomobil tak berie do úvahy všetky tieto parametre a rovnako ponúka aj správnu clonu. Nesmieme však zabudnúť na to, že nejde len o hlavný senzor kamery. Musíme myslieť aj na ostatné senzory ako napríklad na ultraširoké alebo telefoto, ktoré sa dnes vyskytujú vo väčšine lepších zariadení. Okrem toho sa do popredia stavajú aj možnosti pre natáčanie videí v 8K kvalite alebo rôzne stabilizácie obrazu.

Ak hľadáte fotomobil, vyberte si niektorý z týchto

Vybrať si dobrý smartfón s kvalitnou kamerou vôbec nemusí byť jednoduché. Na výber môžeme mať z toľkých možností a najlepšie pre nás bude, ak sa pozrieme na rôzne recenzie či snímky, ktoré z daného zariadenia pochádzajú. Aj napriek tomu je výber naozaj široký a zúžiť si ho môžeme napríklad inšpiráciou z rebríčku zariadení s najlepšou kamerou. Ak teda hľadáte fotomobil práve pre seba, pozrite sa s nami na výber toho najlepšieho, čo sa podrobilo testu od DxOMark.

 1. Honor Magic4 Ultimate
 2. Huawei P50 Pro
 3. iPhone 13 Pro
 4. iPhone 13 Pro Max
 5. Mi 11 Ultra
 6. Huawei Mate 40 Pro+
 7. Xiaomi 12S Ultra
 8. Huawei Mate 40 Pro
 9. Samsung Galaxy S22 Ultra (Snapdragon)
 10. Google Pixel 6 Pro
 11. Vivo X70 Pro+
 12. iPhone 12 Pro Max
 13. Samsung Galaxy S22 Ultra (Exynos)
 14. Oppo Find X5 Pro
 15. Huawei P40 Pro
 16. Xiaomi 12 Pro
 17. Mi 10 Ultra
 18. Oppo Find X3 Pro
 19. iPhone 12 Pro
 20. Asus Smartphone for Snapdragon Insiders

Našli ste na zozname aj svoj smartfón? Alebo zvažujete, že si niektorý fotomobil kúpite aj vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close