Tieto smartfóny by mohli už čoskoro dostať MIUI 12.5 Enhanced aj u nás. Xiaomi už začalo s distribúciou aktualizácie v domácej Číne

Xiaomi začalo distribuovať MIUI 12.5 Enhanced nadstavbu pre ďalších 7 smartfónov. Aktualizácia je zatiaľ dostupnou len v domácej Číne.

MIUI 12.5 Enhanced Edition
Zdroj: Xiaomi

MIUI 12.5 Enhanced nadstavba sa pomaly, ale isto dostáva do stále viac a viac zariadení. Len niekoľko dní dozadu sme vás informovali, že aktualizácia s touto verziou nadstavby, bola uvoľnená v rámci programu Stable Beta pre ďalší smartfón na globálnom trhu. Rovnako sme vám priniesli aj zoznam smartfónov, ktoré by mali byť neskôr aktualizovanými a zároveň boli aj oficiálne komunikovanými spoločnosťou Xiaomi.

Pozornému čitateľovi určite neuniklo, že zoznam smartfónov, ktoré budú neskôr aktualizovanými, nie je v porovnaní s tým čínskym, identický. Najnovšie portál news.mydrivers.com  upozorňuje na to, že Xiaomi začalo s nasadzovaním nadstavby v kategórii dostupnejších smartfónov, ako sú vlajkové zariadenia. Aktualizácia je však zatiaľ distribuovanou len naprieč domácim čínskym trhom. Rovnako treba povedať, že vylepšená verzia MIUI 12.5, sa zameriava najmä na plynulosť a nižšiu spotrebu energie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi spustilo druhú vlnu aktualizácií MIUI 12.5 Enhanced

Ako upozorňuje portál, tak Xiaomi začína sa nasadzovaním nadstavby MIUI 12.5 Enhanced pre niekoľko modelov smartfónov, pričom nie všetky boli pôvodne spoločnosťou Xiaomi komunikované, že dostanú aktualizáciu. Tak či onak, aktualizácia je aktuálne uvolňovanou pre týchto 7 modelov smartfónov nižšie.

  • Redmi Note 8
  • Redmi Note 9 4G, Redmi Note 9 5G, Redmi Note 9 Pro
  • Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro
  • Xiaomi Mi 10 Lite

Čo sa týka kompletného zoznamu pre čínsky trh, tak vo finále by mali byť aktualizované smartfóny nižšie.

MIUI 12.5 Enhanced aktualizacia zoznam smartfonov Čina
Zdroj: mydrivers

Určite dobrou správou je, že tento zoznam zariadení sa plynúcim časom rozrástol o pár modelov smartfónov. Rovnako ide aj o dobre znamenia, že pôvodne komunikovaný zoznam smartfónov, ktoré budú neskôr aktualizované aj na globálnom trhu, nemusí byť ešte finálnym. Druhým dychom však treba povedať, že neočakávame, že Xiaomi zaradí na zoznam podporovaných smartfónov desiatky ďalších zariadení. Ak sa tak stane, tak pôjde skôr len o pár vybraných modelov smartfónov. V každom prípade, môžeme predpokladať, že finálny zoznam aktualizovaných zariadení pre globálny trh, bude veľmi podobným, ako je ten čínsky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre