SpravodajstvoZariadenia

Tieto smartfóny aktuálne ponúkajú najlepší a najkvalitnejší displej na trhu: Nájdete medzi nimi aj ten váš?

Rebríček DxOMark pripravil zoznam smartfónov, ktoré ponúkajú najkvalitnejší displej. Pozrite sa na tieto smartfóny!

Pri výbere nového smartfónu pozeráme na viacero parametrov, pričom jednou z hlavných súčastí zariadenia je aj displej. Práve s ním máme priamy kontakt pri ovládaní nášho zariadenia a záleží teda na tom, akú kvalitu má. Dnes už máme na výber z viacerých druhov displeja, pričom najčastejšie sa stretávame s displejmi typu AMOLED či IPS LCD. Rovnako však môžeme sledovať aj veľkosť displeja, jeho rozlíšenie, hustotu pixelov alebo dokonca obnovovaciu frekvenciu. Teraz sa teda spolu pozrieme na rebríček smartfónov s najlepším displejom, ktorý zostavil benchmark DxOMark. Nájdete na zozname svoje smartfóny aj vy? Možno áno!

Aké parametre by mal mať ideálny displej?

AMOLED alebo IPS LCD displej? Tieto dohady sa medzi používateľmi smartfónov viedli dlhé roky. Dnes už však vieme, že AMOLED displeje sú o niečo kvalitnejšie a ponúkajú lepší zážitok z používania smartfónu. Navyše smartfóny s týmto displejom šetria batériu o niečo viac, keďže nevyužívajú celý panel ale len konkrétne pixely. Čierna farba teda displej nerozsvieti, čím šetrí batériu a majitelia tohto typu displeja môžu využiť aj funkciu Always on. Rovnako by sme mali myslieť aj na rozlíšenie displeja, ktoré by nemalo byť príliš nízke, ale ani príliš vysoké. Ideálnym rozlíšením pre smartfóny je dnes FHD+ rozlíšenie, ktoré nemá veľkú spotrebu batérie a ponúka skvelú kvalitu zobrazenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
smartfony
Zdroj: unsplash.com (Daniel Romero)

S rozlíšením sa spája aj hustota pixelov, ktorá sa udáva v jednotke pixel na palec, skrátene PPI. Tento ukazovateľ by sa mal pohybovať okolo hodnoty 400 PPI, aby sme si mohli užiť kvalitné zobrazenie. Hodnoty nad 500 PPI však zrejme nerozlíšime a za takýto smartfón si zbytočne priplatíme. Posledným parametrom, na ktorý sa pozrieme, je obnovovacia frekvencia displeja. Ešte pred pár rokmi mal bežný displej smartfónu len 60Hz. Dnes už aj lacnejšie smartfóny však ponúkajú aspoň 90Hz obnovovaciu frekvenciu a tie kvalitnešie dokonca 120 alebo až 144Hz frekvenciu.

Tieto smartfóny ponúkajú najkvalitnejší displej

Aby sme si však povedali, ktoré smartfóny spĺňajú všetky požiadavky pre kvalitný displej, pozrieme sa na zoznam takýchto zariadení, ktorý zostavil benchmark DxOMark. Predstavíme si tak najlepšie smartfóny s ohľadom na displej, aké by sme si mohli kúpiť. Ak vás teda zaujíma, či medzi nimi nájdete aj svoj model, alebo len pozeráte po novom zariadení, ktoré by ponúklo kvalitný displej, ste na správnom mieste. Nižšie sa môžete pozrieť na tento zoznam.

 1. iPhone 13 Pro Max
 2. iPhone 13 Pro
 3. Honor Magic4 Ultimate
 4. Oppo Find X5 Pro
 5. Oppo Find X5
 6. iPhone 13
 7. Huawei P50 Pro
 8. Samsung Galaxy S22 Ultra
 9. Samsung Galaxy S22+
 10. Samsung Galaxy S22
 11. Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
 12. Vivo X70 Pro+
 13. iPhone 13 Mini
 14. Google Pixel 6 Pro
 15. Honor Magic4 Pro
 16. OnePlus 10 Pro
 17. Realme GT2 Pro
 18. Samsung Galaxy S21 FE 5G
 19. Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
 20. OnePlus 9 Pro

Ako môžete vidieť, zoznam je bohatý na rôzne smartfóny od rôznych spoločností. Našli ste medzi nimi aj ten svoj? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close