Spravodajstvo

Tieto populárne aplikácie majú najviac negatívny vplyv na výdrž batérie. Mnohé z nich používame každý deň!

Analytici sa pozreli na najpopulárnejšie aplikácie, z ktorých vytriedili najväčších „žrútov energie“ batérie smartfónu.

Väčšinou, keď máme rýchlo vybitú batériu, tak obviňujeme seba, že sa až príliš často hráme s telefónom. Prípadne to zhadzujeme na starú batériu, ktorej končí životný cyklus. Nie však vždy je tomu tak. Vo veľkej miere na výdrž batérie vplýva aj software nahraný v smartfóne, teda aplikácie a hry.  Týka sa to ako starých, tak aj nových batérií. Hlavným dôvodom, prečo je tomu tak je, že aplikácie v mnohých prípadoch fungujú na pozadí, hoci s nimi aktívne nepracujeme. Rovnako treba povedať, že niektoré úlohy, ktoré vykonávajú, napríklad prehrávajú videá a podobne, si jednoducho vyžadujú viac energie.

Na tému výdrže batérií smartfónov sa najnovšie pozrela spoločnosť pCloud, ktorá v minulosti mimochodom priniesla štúdiu zameranú na aplikácie, ktorá sa venovala zdieľaniu našich dát s tretími stranami. Z výsledkov vyplynulo, že viac ako polovica aplikácií posúva naše údaje ďalej na spracovanie.  Vráťme sa však späť k téme, ktorou je výdrž batérie smartfónov.

Tentokrát analytici priniesli ďalšiu zaujímavú štúdiu, ktorá sa zamerala na výdrž batérie v súvislosti s aplikáciami. Analytici sa pozreli na zoznam najpopulárnejších aplikácií, kde analyzovali viacero faktorov. Išlo napríklad o povolenia, ku ktorým aplikácie pristupujú. Ide napríklad o prístup k polohe používateľa, ku kamere a podobne. Ďalej, ako aktívne tieto povolenia aplikácie využívajú, a či aplikácie podporuje tmavý režim, alebo nie. Na základe týchto premenných analytici vypočítali, ktoré aplikácie majú najväčší vplyv v negatívnom slova zmysle na výdrž batérie.

Tieto mobilné aplikácie vplývajú na výdrž batérie najviac

Nižšie v rámci tabuľky si môžete pozrieť chronologicky usporiadané najpopulárnejšie aplikácie, ktoré dávajú zabrať našim batériám najviac. Mnohé z nich pritom používame na dennej báze.

vplyv aplikacii na vydrz baterie
Zdroj: pcloud

Ako môžete vyššie vidieť, tak na zozname nájdeme viacero populárnych aplikácií, ktoré sú obľúbené aj v našom regióne. Od sociálnych sietí, ako je Facebook, až po komunikačné platformy, ako je napríklad Telegram, Zoom, a ďalšie.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close